Sebastian Zawadzki & Goście – Between the dusk of a summer night ||26.11.2017||

Beetween the dusk of a summer night to najnowszy projekt Sebastiana Zawadzkiego – młodego i obiecującego kompozytora i pianisty, który urodził się nie gdzie indziej, jak w naszym pięknym Toruniu. Podczas koncertu Sebastian Zawadzki, zaprezentuje premierową kompozycję z pogranicza muzyki klasycznej, muzyki improwizowanej oraz elementów muzyki elektronicznej. 26 listopada (niedziela), godz. 19, Dwór Artusa- zapraszamy!

Płyta Between the dusk of a summer day inspirowana jest poezją Williama Ernesta Henleya. Jest to współczesna muzyka klasyczna z elementami elektroniki i improwizacji, na której występują artyści z różnych stron świata, z pogranicza różnych estetyk. To zaszczyt, że premierowe wykonanie tego materiału będzie miało miejsce właśnie w Dworze Artusa! Wydarzenie zyskuje na wyjątkowości dzięki artystom, którzy będą towarzyszyć kompozytorowi na scenie: kwartetowi smyczkowemu, wokalistom i instrumentalistom z krajów nadbałtyckich: Danii i Szwecji. Będą oni mieli niezaprzeczalnie swój udział w atmosferze, jaka zagości w Sali Wielkiej Dworu Artusa

Sebastian Zawadzki – wykształcony i wielokrotnie nagradzany pianista, kompozytor, aranżer, orkiestrator i dyrygent, tworzący na pograniczu muzyki klasycznej, jazzowej i filmowej. Był pięciokrotnym stypendystą Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego. Studiował na akademiach muzycznych w Krakowie, Odense i w Kopenhadze, gdzie obecnie mieszka. Od roku 2011 pisze muzykę oraz występuje z wieloma artystami i zespołami, m.in. Sebastian Zawadzki Trio, Budapest Art Orchestra, Narodową Orkiestrą Symfoniczną w Kopenhadze Copenhagen Phil, a także ze zdobywcą Oscara – Janem AP Kaczmarkiem.
Anna Rybacka – muzyk, trener wokalny i psycholog. Jako performerka była wielokrotnie nagrodzona na festiwalach jazzowych w Finlandii, Turcji i Polsce. Od sześciu lat mieszka w Danii, gdzie występowała do tej pory m.in. z Big Bandem Radiowym, Orkiestrami Symfonicznymi Odense i DKDM, Orkiestrami Adama Rudolpha i Krestena Osgooda, oraz własnymi projektami, jak Sphere, The Art Of Escapism, oraz duo ze Stefanem Pasborgiem.
NeoQuartet to kwartet smyczkowy złożony z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie. Tworzą go: Karolina Piątkowska-Nowicka (1 skrzypce), Paweł Kapica (2 skrzypce), Michał Markiewicz (altówka), Krzysztof Pawłowski (wiolonczela). NeoQuartet za swój cel stawia sobie promocję twórczości głównie młodych kompozytorów. Członkowie kwartetu to pasjonaci sztuki współczesnej, chętni do nowatorskich poszukiwań, otwarci na współpracę z najbardziej wymagającymi artystami.
Flavia Jørgensen – duńska artystka, której pasją jest flet akustyczny oraz tańce folklorystyczne. Studiuje na Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej. Jednocześnie pracuje nad wieloma projektami, w których stara się łączyć muzykę klasyczną i improwizacyjną, ale również swoje dwie miłości: taniec i muzykę.
Lo Ersare – to młoda szwedzka wokalistka, doskonale już znana w środowisku skandynawskiej muzyki awangardowej. Specjalizuje się w improwizowaniu zarówno do dźwięków elektronicznych, jak i klasycznych, np. instrumentów smyczkowych. Dzięki swojemu talentowi i umiejętnościom daje publiczności w odbiorze muzyki nową przestrzeń, która bazuje na jej głosie.
Joel Illerhag – to jeden z najzdolniejszych szwedzkich kontrabasistów swojego pokolenia. Muzykę w wykonaniu tego artysty czyni jeszcze bardziej niepowtarzalną jego kontrabas, który Joel zbudował sam w 2015. To swojego rodzaju futurystyczny instrument składający się z 26 rezonujących strun. Dzięki temu wydobywające się dźwięki brzmią jak orkiestra.
Wstęp wolny!