Sorja Morja / Wczasy ||1.12.2017||

1 grudnia (piątek), o godz. 21 zapraszamy do Końca Świata na dwa koncerty dwóch nietuzinkowych duetów, a będą to Sorja Morja oraz Wczasy. Wieczór pełen oryginalnych piosenek z polskim tekstem zakończy się afterem!

SORJA MORJA

Choć rzadko zdarza im się mieszkać w jednym kraju, Ewa Sadowska i Szymon Lechowicz tworzą zespół konsekwentnie od 2013 roku. Na obecnym etapie duet inspiruje się popem, post-punkiem oraz konceptualizmem. Sorja Morja swoją muzykę, teksty piosenek i teledyski traktuje równie poważnie jak własne życie.

Debiutancki album Sorji Morji powstawał w latach 2015 i 2016. „Sorja” składa się z dziesięciu krótkich kompozycji – minimalistycznych w aranżu, ale obfitych w treść. Utwory zostały nagrane podczas zaledwie kilku sesji w studiu Michała Kupicza oraz w domach rodzinnych członków zespołu, praktycznie bez uprzednich prób. Do nagrań użyto głównie gitary elektrycznej i basowej oraz obsługiwanych sekwencerami syntezatorów i automatów perkusyjnych. Na płycie znalazły się również nagrania terenowe z Warszawy i Limoges (Francja). Ostateczny kształt albumu zespół ustalił przez internet.

WCZASY

Wczasy, dawniej wywczas, to wypoczynek połączony ze zmianą środowiska, otoczenia, klimatu. Duet Wczasy tworzy dwóch chłopaków wychowanych, mniej lub bardziej, w latach 90. Ich muzyka jest jak niskobudżetowe wakacje – nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90. Nie stronią też od shoegazowych faktur tworzonych za pomocą analogowych syntezatorów i gitary. Trudno powiedzieć, co będzie następne, bo Wczasy to zawsze beztroska i łamanie reguł.

Wjazd na koncerty+after – 20 zł /  15 zł
Wjazd na after – 5 zł