Pasja dokumentalisty: Spotkanie i projekcja filmów Marty Prus ||13.12.2017||

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu „W pierwszym rzędzie”  są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. 13 grudnia (środa), o godz. 17 w WOAKu, odbędzie się spotkanie z Martą Prus, reżyserem o duszy dokumentalistki. Towarzyszyć temu będzie projekcja dwóch filmów: Ciepło-zimno oraz Mów do mnie.

Marta Prus – absolwentka reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autorka nagradzanych filmów „Vakha i Magomed”, „Osiemnastka”, „Mów do mnie” oraz „Ciepło-zimno”. Razem z Telemark zrealizowała serial „Teen Mom Poland”. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i Nagrody Wiesława Nowickiego dla najlepiej rokującego młodego twórcy filmowego. Obecnie kończy prace nad pełnometrażowym debiutem dokumentalnym „Over the limit”.

Mów do mnie„, reż. M. Prus, czas trwania: 44 min

Bohaterem Mów do mnie jest uzależniony od marihuany Krzysiek, mieszkaniec ośrodka Monar w Warszawie. Jednak film nie jest kolejną narracją o uzależnieniu, tylko opowieścią o relacji bohatera z reżyserem, nietypowym przykładem tego, jak życie wnika w materię filmową, stawiając bohatera i reżysera w trudnej sytuacji. To historia rodzącego się uczucia, walki ze słabościami i opowieść o dojrzewaniu do dorosłości.

„Ciepło – zimno”, reż. M. Prus, czas trwania: 36 min

Zrealizowany w jednym ujęciu film, opowiada historię niespodziewanego spotkania dwóch kobiet z odmiennych światów, które mimo niesprzyjających okoliczności w jakich się poznają w efekcie wzajemnie sobie pomagają.

Wstęp wolny!