Świąteczny maraton z Maurycym w Teatrze Muzycznym ||15.12.2017||

Świąteczny spektakl Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy od trzech lat niezmiennie bawi i wzrusza widzów Teatru Muzycznego! A dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdążyli zarezerwować biletów  przygotowano dodatkowy spektakl 15 grudnia (piątek) o godz. 17.30!

Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który nie odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk.
Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…
Skoro cuda się zdarzają.

Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

Biuro Obsługi Widza i kasa czynne od pon. do pt. w godzinach 10 – 17 na ul. Kopernika 4 oraz na godzinę przed spektaklem na Rynku Nowomiejskim 28.