Saxmania 2018 – 20 lat minęło ||26.01.2018||

Koncerty z cyklu Saxmania to już stałe wydarzenie w toruńskim kalendarzu imprez kulturalnych. Także i w tym roku Dariusz Zaleśny, pomysłodawca wydarzenia i muzyk saksofonista, zaprasza na wielkie święto saksofonu, które ponownie odbędzie się w Dworze Artusa.

Hasło przewodnie koncertu to 20 lat minęło i nawiązuje do działalności pedagogicznej Dariusza Zaleśnego. Nadszedł bowiem czas na podsumowania i w związku z tym w pierwszej części koncertu na scenie zobaczymy i usłyszymy jego wychowanków. Druga część koncertu to z kolei występ autorskiego projektu Dariusza Zaleśnego – Acoustic Quartet.

Na repertuar koncertu składają się utwory starannie wysylekcjonowane przez wykonawców. Będą to zatem kompozycje wielkich saksofonistów, którzy są inspiracją dla lidera projektu: Phill WoodsCharlie ParkerJohn ColtraneJoshua RedmanJan GarbarekMichael BreckerJoe HendersonKenny Garet. Koncert jest swoistym rodzajem hołdu dla tych wielkich postaci świata saksofonu. Całość dopełnią oryginalne kompozycje z płyty Dream Power.

 

Kiedy: 26.01.2018, godz. 19:00

Gdzie: Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, Toruń

Bilety: normalny: 30zł, ulgowy: 20zł