W pierwszym rzędzie: Dookoła świata ||17.01.2018||

Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu „W pierwszym rzędzie”! Od nowego roku startuje nowa seria projekcji filmowych, zatytułowana Dookoła świata. Prezentowane będą najlepsze filmy krótkometrażowe, realizowane przez twórców z całego świata. 17 stycznia (środa), godz. 17, WOAK – wszyscy miłośnicy kina mile widziani!

W styczniu zaprezentowane będą kinematografię łotewską, węgierską oraz serbską:

„Papa”, reż. Valerijs Olehno, Łotwa, rok produkcji: 2015, czas trwania: 26 min (najważniejsze nagrody: Najlepszy Film Krótkometrażowy, Najlepsza Reżyseria oraz Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy na Festiwalu Filmów Fabularnych na Węgrzech)
Największym pragnieniem Leona, który został zwolniony z więzienia, jest odzyskanie zaufania ukochanego syna. Okazuje się jednak, że dobre chęci to za mało. Na drodze między ojcem a synem stają nieoczekiwane przeszkody. Przepiękna historia o bezwarunkowej miłości, sile więzi i odpowiedzialności.

„Finale”, reż. Balázs Simonyi, Węgry, rok produkcji: 2011, czas trwania: 8 min (najważniejsze nagrody: Złota Kijanka na Festiwalu Camerimage)
Pełna humoru, nakręcona w jednym ujęciu, opowieść o dwóch eleganckich mężczyznach, którzy po krótkiej rozgrzewce w barze, ruszają w nocne miasto. Mają przed sobą trudne zadanie do wypełnienia.

♦ „While they were flying to the moon”, reż. Borisa Simovic, Serbia, rok produkcji: 2015, czas trwania: 20 min (najważniejsze nagrody: Najlepszy Film na HOLLYSHORTS FILM FESTIVAL w Hollywood, Najlepsza Reżyseria i Nagroda Publiczności na Ploiesti International Film Festival)
20 lipca 1969 r. Dzień, w którym Apollo 11 wylądował na Księżycu. Miasto jest opuszczone; wszyscy, jak zahipnotyzowani, oglądają transmisję telewizyjną. Jedynie ona i on zajęci są innymi sprawami.

Wstęp wolny!