Stay Nowhere, Bastard Disco i Pavement Pizza - koncert

21-11-2019

Dwa Światy, 23.11.2019 (sobota), godz. 20.00


Trzy młode kapele, o których być może jeszcze nie słyszeliście, ale którymi zdecydowanie warto się zainteresować! Czego się spodziewać? Nostalgii, grunge i emo punka od Stay Nowhere, podszytego wpadającymi w ucho melodiami noise-rocka od Bastard Disco, oraz lekko surfującego, garażowego lo-fi punka od Pavement Pizza!

SZCZEGÓŁY:
Data: 23 listopada 2019, godz. 20:00
Miejsce: Dwa Światy - ul. Ducha Św. 10/12, Toruń
Bilety: 20 PLN - w dniu koncertu na bramce.


FB EVENT:

https://www.facebook.com/events/2704825576218193/

  

▶ STAY NOWHERE (grunge, emo, punk / Kraków)

https://www.facebook.com/staynowhere/

https://staynowhere.bandcamp.com/

Jeden z ciekawszych młodych zespołów na scenie, choć założony przez doświadczonych i znanych z innych projektów muzyków. To, co prezentuje Stay Nowhere to przepełniony emocjami i nostalgią grunge na punkowych patentach. Zadebiutowali świetnym albumem zatytułowanym po prostu "Stay Nowhere" w 2017 roku, na którym słychać zarówno wpływy takich kapel jak Title Fight czy wczesny Basement, jak i całej sceny z Seattle z lat 90tych. W tym roku wypuścili dwa nowe single - "Kill Me" i trochę deftonesowy "Run" (do tego drugiego pojawił się również klimaciarski teledysk). Aktualnie pracują nad następcą swojego debiutu, a nowego materiału na żywo na pewno nie zabraknie podczas ich pierwszej wizyty w Toruniu!


▶ BASTARD DISCO (noise, rock, alternative, post-punk / Warszawa)

https://www.facebook.com/bastarddisco/

https://bastarddisco.bandcamp.com

Ostateczny skład Bastard Disco uformował się w 2015 roku. Zespół czerpie inspiracje z amerykańskiego noise’a i post-hardcore’u lat 90-tych. W ich muzyce słychać wpływy takich grup jak Fugazi, Quicksand, Smashing Pumpkins, Sonic Youth czy Pixies.

Debiutancka płyta, "Warsaw Wasted Youth", ukazała się w 2017 roku nakładem Anteny Krzyku - najstarszej polskiej wytwórni niezależnej. Płyta odbiła się szerokim echem w prasie. O Bastard Disco pisali między innymi: Noisey Magazine Polska, Red Bull Music, Gazeta Wyborcza, czy Dziennik.pl.Od tego czasu zespół koncertował w całej Polsce, dzieląc scenę m.in. z Japandroids i Shame. Grał na Spring Break i OFF Festival. W sierpniu 2018 roku zespół nagrał drugą płytę - “China Shipping”, która ukazała się wiosną 2019 roku i właśnie ten album promować będą w Toruniu.


▶ PAVEMENT PIZZA (punk, surf, lo-fi, garage / Warszawa)

https://www.facebook.com/localhobos/

https://pavementpizza.bandcamp.com/

Zastanawialiście się kiedyś jak brzmią wakacje? Otóż wakacje brzmią właśnie tak, jak wydany w tym roku przez album "SKUXX". Granie spod znaku Wavves czy wczesnego Fidlara. Trochę Kalifornia, trochę surf, trochę garaż, za to bardzo dużo wpadających w ucho melodii i ogólnego luzu. No i "pizza" w nazwie, jak tu ich nie kochać.


[fot. materiały organizatora]