Gra miejska "Toruń 1920"

25-10-2019

Dom kultury BYDGOSKIE Przedmieście, 11.11.2019 (poniedziałek), godz.12.00


Zapraszamy do udziału w grze miejskiej Toruń "1920". Gra przeznaczona jest dla max. 4 osobowych zespołów (np. dorosły i trójka dzieci, lub dwoje dorosłych i dwójka dzieci) i odbywać się będzie w przestrzeni miejskiej, w obrębie Starówki i Bydgoskiego Przedmieścia. Zapisy pod adresem: utu.fundacja@gmail.com -> w tytule maila podaj "Gra miejska", w treści liczbę członków grupy (max. 4), imiona oraz wiek, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy osoby zgłaszającej.

Toruń 1920 - stolica województwa pomorskiego, wciąż krzepnącej II Rzeczpospolitej. Dopiero po tym jak w styczniu tego roku, na Pomorze wkroczyły wojska gen. Hallera, w mieście zorganizowała się polska administracja. Wojna ledwo się skończyła, ale walka wciąż trwa. Walka z wrogimi wywiadami, ale też wewnętrzna walka polityczna.


Znajdziecie się w środku intrygi, łączącej głównych aktorów politycznej sceny II RP. Czy nić doprowadzi Was do kłębka? Kto pociąga za sznurki? Spróbujemy przenieść uczestników gry do pełnego zagadek świata rodem z powieści Michała Choromańskiego - wybitnego pisarza XX-lecia, który nieco zapomniany, po II wojnie światowej, tworzył znakomite powieści osadzone z realiach minionej epoki. Zapraszamy do zabawy!

Wstęp nieodpłatny!

Działanie realizowane w ramach projektu "Zielnik świętowań polskich".

Działanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” oraz ze środków z Gminy Miasta Toruń.