Z Organkiem o filmach - Ikar. Legenda Mietka Kosza

06-11-2019

Kino Centrum CSW, 19.11.2019 (wtorek), godz. 18.00


Z ORGANKIEM O FILMACH to cykl spotkań i dyskusji, którego stałym gościem jest Tomasz Organek - uznany muzyk i literat, laureat prestiżowych nagród za działalność artystyczną.

"Kino, tak jak muzyka i literatura, od dziecka fascynuje mnie swobodą i brakiem ograniczeń. Kino jest sztuką, a sztuka wolnością. A ponieważ wolność kocham, kocham również i kino" - Tomasz Organek.

Wtorek, 19 listopada, godz. 18.00.
Porozmawiamy o filmie Ikar. Legenda Mietka Kosza. Macieja Pieprzycy. Zapraszamy!
Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny.

Pokaz filmu - godz. 18.00.
Dyskusja - ok. godz. 20.00.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=1wNEBDHyxkY

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. W jego życiu niespodziewanie pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.