Ałbena Grabowska - Spotkanie autorskie

06-11-2019

Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8, 13.11.2019 (środa), godz. 18.00


Ałbena Grabowska - pisarka - lekarka, doktor nauk medycznych, specjalista neurolog, a nade wszystko autorka bestsellerowej sagi "Stulecie Winnych" (od 2 sezonów również w serialowej odsłonie).

Debiutowała 10 lat temu biograficzną powieścią o własnej rodzinie, pochodzącej z Rodopów. To góry w południowej Bułgarii, w których przyszedł na świat mityczny Orfeusz oraz legendarny Spartakus. Potem była seria przygód Julka i Mai, którą stworzyła z myślą o własnych dzieciach. Następnie wydała trzy powieści psychologiczne: "Coraz mniej olśnień", "Lady M." oraz "Lot nisko nad ziemią". Aż wreszcie przyszedł czas na epicką sagę "Stulecie Winnych", która zdobyła rzesze czytelników.

Autorka osadziła fabułę "Stulecia Winnych" w Brwinowie. Pomiędzy fikcyjnych bohaterów wprowadziła autentyczne postaci, zamieszkujące ówczesny Brwinów. Na podstawie powieści TVP nakręciła serial, który cieszy się ogromną popularnością. Tu ciekawostka: Ałbena Grabowska od dziecka marzyła, by zostać aktorką - przyznaje, że miłość do teatru i filmu pozostała jej do dziś. Na jej prośbę twórcy serialu obsadzili ją w jednej z ról - zagrała przyjaciółkę domu Lilpopów (5. i 6. odcinek pierwszego sezonu).

Spotkanie z pisarką (a teraz również aktorką) rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytut Książki.