Spacer śladami pomników Torunia

19-11-2019

CSW „Znaki Czasu”,  24.11.2019 (niedziela), godz. 10.00


CSW zaprasza na ostatni już przed przerwą zimową spacer tematyczny! „Silna, bo odrodzona” to spacer śladami istniejących i nieistniejących pomników Torunia.


Tematem spaceru będzie rewolucja niepodległości i szczególne znaczenie kultury, nowych bohaterów i symboli (pomników pamięci i niepamięci). Będzie to spacer śladami istniejących i nieistniejących pomników Torunia w ramach cyklu: „Spacer z kulturą. Gawędy o sztuce i historii Torunia”.

W czasie wędrówki spacerowicze dowiedzą się o licznych inicjatywach mieszkańców i żołnierzy Grodu Kopernika sprzed prawie 100 lat, które zmierzały do uhonorowania pomnikami wielkich postaci związanych z Toruniem i tych, które z miastem miały niewiele wspólnego. Spacer wiedzie po miejscach, w których udało się zrealizować pomniki i po tych, w których pozostały one tylko w sferze planów. Niestety większość pomników międzywojnia został rozbitych przez Niemców w ramach walki z polskością.

Prowadzenie: Marcin Orłowski
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Torunia w ramach realizacji zadania publicznego: Wspieranie rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywanie tradycji narodowej.

[fot. materiały organizatora]