Duch w Ciało i C(i)ałogłos - warsztaty

24-01-2019

Dom Jogi Winnica , ul. Winnica 32, 02.02.2019 (sobota), godz. 11.00


"Ciało posiada osobistego ducha. Duch zamieszkuje w naszej duszy, czeka aż dopuścimy go do głosu. Osobistego głosu. Wszystkie komórki oddychają wspólnie, a krew pulsuje w takt nadany przez serce. Składamy się więc z witraży, melanży, mozaiki rytmów i melodii. Zbadajmy je. Spróbujmy sprawdzić siłę naszego oddechu, jego moc rozluźniającą i oczyszczającą energię, która krąży wokół. Duchy, dusze, ciała i głosy wszystkich uczestników warsztatu spotkają się w akceptacji i pasji do swej niepowtarzalności."

Na pierwszą część zajęć złożą się ćwiczenia:
rozluźniające, pobudzające kolejno każdą część ciała, oddechowe opierające się na całej jego pracy. W drugiej części rozpoczniemy pobudzanie naszej duszy, ciała i wyobraźni w improwizacji ciałem i głosem, także grupowej – z wykorzystaniem przestrzeni w jakiej się znajdujemy.

Sprawność fizyczna i doświadczenia wokalne uczestników są
bez znaczenia. Potrzebna jest jedynie otwartość, chęć dialogu ciałem i głosem.
--------------------------------------------------------
Prowadzenie:
Anna Niestatek - wokalistka, dyrygentka, eksperymentatorka, edukatorka muzyczna, perkusjonistka. Poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, dyrygentka Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ogromną inspiracją w działaniach artystycznych jest dla niej metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika. Jako wokalistka współpracowała min. z Markiem Chołoniewskim, Krzysztofem Knittlem, Sylwią Hanff, Marcinem Karnowskim (Salimara, Ur Jorge). Autorka projektów :”Projektor głosu” oraz „Ritual Meeting”.
Uczestniczka warsztatów pracy z głosem, min. z Olgą Szwajgier, Brankiem Tadićem, Michałem Esz Szerlągiem czy Laboratorium Pieśni; oraz pracy z ciałem, min. z Natalią Iwaniec, Sylwią Hanff czy Agnieszką Kryst. Stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Przebieg (6h):
11.00– 14.00 - I część
16.00 – 19.00 - II część

INWESTYCJA:
!!!PROMO do 14.01:
student  - 110 zł
standard – 130 zł

od 15.01
student – 120 zł
standard – 140 zł

Zapisy do 31.01 (czwartek):
info@domjogi.com, FB: Dom Jogi Winnica


*Podczas udziału w warsztacie przyda się:
- butelka wody,
- koc na którym zmieści się powierzchnia całego ciała uczestnika,
- wygodny, niekrępujący ruchu strój."Ciało posiada osobistego ducha. Duch zamieszkuje w naszej
duszy, czeka aż dopuścimy go do głosu. Osobistego głosu. Wszystkie komórki oddychają wspólnie, a krew pulsuje w takt nadany przez serce. Składamy się więc z witraży, melanży, mozaiki rytmów i melodii. Zbadajmy je. Spróbujmy sprawdzić siłę naszego oddechu, jego moc rozluźniającą i oczyszczającą energię, która krąży wokół. Duchy, dusze, ciała i głosy wszystkich uczestników warsztatu spotkają się w akceptacji i pasji do swej niepowtarzalności."