Sztuka w Artusie - „O Leonardo, dlaczego się tak trudzisz?"

18-11-2019

Centrum Kultury Dwór Artusa, 22.11.2019 (piątek), godz. 18.30


Bohaterem kolejnego spotkania ze sztuką dawną będzie Leonardo da Vinci. Jeden z największych artystów w historii świata, geniusz renesansu, twórca uznawany za symbol wielowymiarowości. Kim był w istocie? Co kryje się za jego dziełami i życiem? Dlaczego pisał lustrzanie i nie kończył dzieł? To tylko niektóre pytania na jakie postaramy się odpowiedzieć podczas listopadowego wykładu.


Sztuka w Artusie to cykl spotkań – wykładów poświęconych najciekawszym zagadnieniom z zakresu historii sztuki dawnej. Raz w miesiącu prezentowany jest intrygujący aspekt z szerokich dziejów nowożytnej sztuki. Wielcy mistrzowie, wielkie dzieła, niewyjaśnione zagadki, nieznane anegdoty i ciekawostki – to wszystko czeka na chętnych, którzy zjawią się w Artus Cinema.


Każdy wykład prowadzony przez dyrektora Dworu Artusa – Łukasza Wudarskiego, wzbogacony multimediami (zdjęciami, mapami, filmikami) prowadzony jest w przystępny sposób, który z pewnością zachęci do dalszego, samodzielnego zgłębiania poruszanej problematyki.


Prelekcja odbędzie się w Artus Cinema, ilość miejsc ograniczona.