Cze
30
pt
KONCERT – DWÓR ARTUSA – WITEK ŁUKASZEWSKI & GRANDPIANO @ Centrum Kultury Dwór Artusa
Cze 30@19:00

WITEK ŁUKASZEWSKI & GRANDPIANO

 

Opis wydarzenia:

Spotkanie łączące poezję i eklektyczną muzykę w rockowym klimacie, to koncert Witka Łukaszewskiego z zespołem GrandPiano, z którymi zobaczymy się jednak w czerwcu. Publiczność znajdzie w repertuarze taneczne przeboje jak i nastrojowe, nieoczywiste kompozycje. Artysta podczas koncertu zaprezentuje m.in. premierowe utwory z przygotowywanej na jesień płyty oraz będzie promował swoją nową książkę: Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi. (Wydawnictwo Poznańskie, 2016)

To mieszanina poetyckiego flamenco z rockowym, jazzowym i klasycznym brzmieniem. Koncert będzie gratką dla miłośników klasycznego rockowego grania spod znaku Dire Straits, Pink Floyd, The Doors, ale także poetyckich klimatów Marka Grechuty, a nawet klasycznych dokonań… Jana Sebastiana Bacha.

Jim Morrison & Pablo Picasso – dialogi ukazała się pod koniec minionego roku i jest kolejną pozycją Witka Łukaszewskiego z gatunku musical fiction. Treść książki obejmuje zderzenie w paryskiej scenerii 1971 r. dwóch tytułowych osobowości – samotnych geniuszy, otoczonych uznaniem tłumu fanów.

Witek Łukaszewski – pisarz i poeta, twórca dziesięciu albumów muzycznych, trzykrotnie nagrodzony tytułem najlepszego polskiego gitarzysty w Polsce, autor muzyki i tekstów m.in. do najnowszej płyty Maryli Rodowicz. Jego ostatni album Nie jest źle (2015) otwiera i promuje melodyjna ballada Przy stole siądź.

 

Data: 30.06.2017 19:00

Miejsce: Rynek Staromiejski 6

Organizator: Centrum Kultury Dwór Artusa

Kategoria wydarzenia: Koncert

Paź
12
czw
KONCERT – CKK JORDANKI – ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA @ C.K.K. Jordanki
Paź 12@19:00

 

ANDRZEJ SIKOROWSKI I MAJA SIKOROWSKA

 

Opis wydarzenia:

Andrzej Sikorowski powraca do CKK Jordanki! Tym razem w duecie z córką – Mają Sikorowską, przy wsparciu zespołu instrumentalnego (gitara, kontrabas, perkusja).

W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego – wokalisty, gitarzysty, kompozytora, autor tekstów, lidera, obchodzącej w tym roku jubileusz 40-lecia, grupy „Pod Budą”.

Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy „Pod Budą” (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna i najnowszej z 2016 roku – Okno na Planty).

 

Data: 12.10.2017 19:00

Gdzie: C.K.K. Jordanki, ul Al. Solidarności 1

Kategoria: Koncert

Lis
23
czw
KONCERT – CKK JORDANKI – DE MONO AKUSTYCZNIE @ C.K.K. Jordanki
Lis 23@19:00

 

DE MONO AKUSTYCZNIE

 

Opis wydarzenia:

De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce. W tym roku mija 30 lat od chwili gdy De Mono z Andrzejem Krzywym nieprzerwanie koncertują i nagrywają.
Repertuar zespołu to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie hity muzyki popularnej takie jak: „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy „Statki na niebie”. Wszystkie wyśpiewane charakterystycznym głosem charyzmatycznego lidera – Andrzeja Krzywego.
Od początku swojego istnienia De Mono był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych.
Zespół ma na swoim koncie 16 płyt. Przedostatnia „De Mono Symfonicznie” pojawiła się w sprzedaży w 2014 roku.
Teraz na rynku pojawił się album pt. „De Mono – XXX”. To prezent dla fanów z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu. Nagrany w stylowych, akustycznych wersjach longplay zawiera jedenaście „starych, dobrych hitów” stanowiących przekrój przez wszystkie lata istnienia grupy oraz premierową piosenkę „Próżno nie chcę czekać na twoją miłość” z repertuaru Boba Marley („Waiting in Vain”) do polskich słów Andrzeja Krzywego).

 

Data: 23.11.2017 19:00

Miejsce: C.K.K. Jordanki

Kategoria: Koncert