Jak zrobić sukienkę z worka na śmieci

 • art (foto)

  Dodano: 19:30 14 stycznia 2011

  Kiedy: w dniu 2011-01-15 godzina 14:00

  Gdzie: Róże i Zen

  Bilety: wstęp wolny

  Kategorie: Inne, Koncerty, Warsztaty, Wiadomości, Wydarzenia

  Tagi: , , , , ,

  Jak zrobić sukienkę z worka na śmieci

  W sobotę, 15 stycznia o godz. 14:00 w kafeterii Róże i Zen (ul. Podmurna 18), dzieci uczestniczące w warsztatach w ramach projektu „Lokalność-odpowiedzialność. Działania teatralne w przestrzeni miasta”, zaprezentują efekty swojej pracy podczas otwartego pokazu orkiestr: kuchennej i recyklingowej. Będzie to okazja, aby zobaczyć, jak można pomysłowo wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Dzieci pokażą, jak wydobyć dźwięki z rzeczy, które na co dzień znajdziemy w kuchni. Młodzi uczestnicy warsztatów zagrają m.in. na sprzętach kuchennych czy grzechotkach zrobionych z grochu. Dzieci podczas sobotniego pokazu pracy użyją też przedmiotów z materiałów recyklingowych. Usłyszymy dzięki temu muzykę wykonywaną za pomocą plastikowych kubków, worków na śmieci czy też foliowych  reklamówek. Rzeczy te posłużą także do wykonania strojów, w których wystąpią warsztatowicze.

  Pokaz odbędzie się w ramach projektu „Lokalność-odpowiedzialność. Działania teatralne w przestrzeni miasta”. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Komisji Europejskiej i jest realizowane w ramach akcji 1.2 Programu „Młodzież w działaniu” (Inicjatywy Młodzieżowe). Projekt koresponduje z Europejskim  Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Warsztaty w ramach projektu odbywają się od początku października równolegle na Bydgoskim Przedmieściu oraz w Domu Rodzinnym na Wrzosach. Wspólny pokaz będzie okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji dotychczasowych osiągnięć, a także kolejnym wydarzeniem integrującym dzieci  z różnych dzielnic Torunia.

  Dotychczas Stowarzyszenie, oprócz warsztatów, przeprowadziło happening na Bydgoskim Przedmieściu, a także zorganizowało spotkania z zagranicznymi gośćmi z Programu Socrates Erasmus, Mikołajki oraz wizytę w Teatrze Baj Pomorski na spektaklu „Słowik”.

  Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „tARTak” skupia animatorów teatralnych ze środowiska studenckiego, którzy doświadczenie zdobywali na wielu warsztatach i szkoleniach w kraju i za granicą, a także podczas własnych projektów m.in. Teatralnej Odnowy.

  Więcej informacji na stronach: www.tartak.art.pl, www.blog.tartak.pl oraz pod adresem e-mail: stowarzyszenie.tartak@gmail.com.

  Róże i Zen
  ul. Podmruna 18
  (56) 621 05 21


  • RSS
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Blip
  • Śledzik
  • Facebook
  • Google Bookmarks

Dodaj komentarz