FESTIWAL – NRD – FESTIWAL TRANSGREJSE

FESTIWAL TRANSGREJSE

 

Opis wydarzenia:

Transgresje powracają z muzyką emocjonalnego niepokoju. Zagrają: Krzysztof Zalewski, Pro8l3m, Islam Chipsy, Furia, Blank Banshee, Úlfur Úlfur, Super Besse, Nervy, Arturas Bumsteinas, Niechęć, Jesień i The Pau. W przestrzeni miejskiej rozlokowane zostaną instalacje dźwiękowe autorstwa Huberta i Moniki Wińczyk, Agaty Babalskiej i Kuby Kopczyńskiego.

21.09. (czwartek)
Klub NRD: Otwarcie festiwalu, oprowadzanie po instalacjach dźwiękowych
Koncert: Úlfur Úlfur

 

Karnety: 49 zł (I pula) oraz 69 zł (II pula) do nabycia na biletomat.pl

 

Data: 21.09.2017 20:00

Miejsce: Klub NRD, ul. Browarna 8;

Organizator: Klub NRD

Strona www imprezy: http://www.transgresje.com.pl

Kategoria wydarzenia: Festiwal

SPEKTAKL – TEATR HORZYCY – CYBER CYRANO

 

CYBER CYRANO

 

Opis wydarzenia: 

Nie ma Cię w internecie? Nie istniejesz. Przynajmniej w świecie nastolatków, którym rządzą portale społecznościowe będące wyznacznikami popularności, a nawet… egzystencji. Jesteś gruba? Jesteś pryszczaty? A może po prostu nikt cię nie lubi? W internecie nie ma to znaczenia, bo w sieci wszyscy są atrakcyjni i lubiani. O ile jednak nicki czy konta na Facebooku mogą być fałszywe, o tyle emocje są jak najbardziej autentyczne. Wiedzą o tym doskonale – trójka nastolatków: Zsuzsi, Mate i Heni, którzy – podobnie jak ich rówieśnicy – żyją w dwóch równoległych światach – realnym i wirtualnym. Jednak w internecie – jak w realu – miłość, przyjaźń, potrzeba akceptacji i zaufanie są wystawiane na takie same, jeśli nie cięższe próby, ponieważ możliwości kłamstwa i manipulacji jest o wiele więcej. To, w jaki sposób skończy się zabawa naszych bohaterów w sieci, zaburzy ich świat, i to nie tylko ten wirtualny. „Cyber Cyrano”, który jest inspirowany prawdziwą historią, brawurowo balansuje na granicy teatru i internetowego czatu, pokazując jak cienka granica istnieje między rzeczywistością realną a wirtualną.

Bilety: 30 zł, ulgowy 22 zł, szkolny 20 zł

 

Data: 21.09.2017 18:00

Miejsce: pl. Teatralny 1

Organizator: Teatr im. Wilama Horzycy

Kategoria wydarzenia: Teatr

WARSZTATY – WOZOWNIA – WARSZTATY Z FUNDACJĄ ALEKSANDRA JABŁOŃSKIEGO

WARSZTATY Z FUNDACJĄ ALEKSANDRA JABŁOŃSKIEGO

 

Opis wydarzenia: 

Oscylacje

Drgania i oscylacje to ważny element codziennego życia. Dzięki falom widzimy, słyszymy i przekazujemy sobie informacje. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć, w jaki sposób poruszają się cząsteczki wprawione w oscylacje i jakie obrazy można za ich pomocą tworzyć. Wyjaśnimy, na czym polega zjawisko rozchodzenia się dźwięku i w jaki sposób wykorzystać fale do tworzenia piaskowych obrazów.

Warsztaty towarzyszą wystawie Katarzyny Tretyn-Zečević „Dzień, którego nie było”. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zapisy: info@wozownia.pl. Wstęp w cenie biletu na wystawę: 3 zł. Prowadzenie: Agnieszka Górska-Pukownik i Rafał Pukownik (Fundacja Aleksandra Jabłońskiego). Czas trwania zajęć: 45-60 min

 

Data: 23.09.2017 12:00

Miejsce: ul. Rabiańska 20, wejście od ul. Ducha Św.

Organizator: Galeria Sztuki Wozownia

Kategoria wydarzenia: Warsztaty

SPEKTAKL – TEATR HORZYCY – PIĘĆ RÓŻ DLA JENNIFER

 

PIĘĆ RÓŻ DLA JENNIFER

 

Opis wydarzenia: 

Akcja sztuki rozgrywa w mieszkaniu transwestyty Jennifer, która od trzech miesięcy czeka na telefon od Franca, inżyniera z Genui, którego poznała w jednym z nocnych lokali. Codziennie przygotowuje uroczystą kolację na jego przyjazd. Telefony na osiedlu uległy jednak dziwnej awarii i wszystkie połączenia kierowane są do Jennifer. Ciągłe pomyłki coraz bardziej wytrącają Jennifer z równowagi. Jej frustrację potęguje jeszcze bardziej, powtarzająca się co chwilę w radiu, informacja o maniaku mordującym transwestytów. Czarna komedia o poszukiwaniu przez człowieka własnej tożsamości.

Bilety: 35 zł, ulgowy 25 zł, szkolny 20 zł

 

Data: 21.09.2017 19:00 — 24.09.2017 19:00

Miejsce: pl. Teatralny 1

Organizator: Teatr im. Wilama Horzycy

Kategoria wydarzenia: Teatr

SPOTKANIE – KLUB SENIORA ZACISZE – ROZPOCZĘCIE NOWEGO SEZONU KULTURALNO-OŚWIATOWEGO

 

ROZPOCZĘCIE NOWEGO SEZONU KULTURALNO-OŚWIATOWEGO

 

Opis wydarzenia: 

Klub prowadzi działalność kulturalno-oświatową głównie dla mieszkańców osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik”. Na wszystkie spotkanie obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: 698-194-471

Prezentacja programu działalności, sprawy organizacyjne, poczęstunek.

 

Data: 21.09.2017 16:00

Miejsce: ul. Bema 38 a

Organizator: Klub Seniora Zacisze

Kategoria wydarzenia: Spotkanie

FESTIWAL – 6 BUDYNKÓW ORAZ HALA WYSTAWCÓW NA RYNKU NOWOMIEJSKIM – COPERNICON

 

COPERNICON

 

Opis wydarzenia: 

Copernicon to trzydniowe wydarzenie skierowane do miłośników literatury, gier, popkultury i fantastyki w najróżniejszych postaciach – coś dla siebie znajdą tutaj na pewno miłośnicy książek, filmów, seriali, gier zarówno wideo jak i planszowych, jednak, co najważniejsze, program imprezy skierowany jest nie tylko do „zaawansowanych” ale również początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką.

W tym roku odbywać się będzie w sześciu przestronnych lokalizacjach w centrum Torunia. Festiwal oferuje setki godzin programu podanego uczestnikom w najróżniejszych formach, takich jak prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedevu. Fireshow, pokazy tańca, setki gier planszowych, komputerowych i konsolowych czy pokaz Cosplay to tylko przykłady atrakcji jakie czekają na uczestników Coperniconu. W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników aż 16 różnorodnych bloków programowych.

 

Data: 22.09.2017 (Całodzienne) — 24.09.2017 (Całodzienne)

Miejsce: 6 budynków oraz hala wystawców (na Rynku Nowomiejskim) i punkt akredytacyjny (na placu Rapackiego)

Organizator: Andrzej Ziółkowski

Strona www imprezy: http://www.copernicon.pl

Kategoria wydarzenia: Festiwal

SPOTKANIE – CSW – ORIENT EXPRESS: PRZYSTANEK SZTUKA I JĘZYK

 

ORIENT EXPRESS: PRZYSTANEK SZTUKA I JĘZYK

 

Opis wydarzenia: 

Swietłana Czerwonnaja – Meczet – zwierciadło islamu
Sumaya Al-Hawary – „Sezamie, otwórz się!” – warsztaty językowe

Spotkania rozłożone na cały rok, poświęcone kulturze muzułmańskiej. Podstawowym celem jest działanie na rzecz poznania i lepszego zrozumienia kultury arabsko-muzułmańskiej przez Polaków, jednak podkreślają oni duże znaczenie przygotowanego projektu nie tylko na płaszczyźnie popularyzacji wiedzy, ale także – a może przede wszystkim – w kontekście ostatnich wydarzeń, które stały się udziałem naszej uczelni i miasta, a mianowicie rasistowskiego ataku na studentów tureckich przebywających w Toruniu w ramach programu Erasmus.

Wstęp wolny

 

Data: 22.09.2017 17:00

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej – Czytelnia

Organizator: Koło Naukowe Arabistów „Zahra As-Sahra” UMK

Kategoria wydarzenia: Spotkanie

SPOTKANIE – WOAK – TORUŃ, WISŁA, MORZE

TORUŃ, WISŁA, MORZE

 

Opis wydarzenia: 

Spotkanie z kapitanem Benedyktem Bogdanem Grabowskim – prezesem honorowym Toruńskiego Towarzystwa Tradycji Morskich. Spotkanie odbywa się w ramach obchodów Erupejskich Dni Dziedzictwa 2017. Kapitan opowie o średniowiecznym porcie morskim w Toruniu, tradycjach kupieckich i handlowych oraz militarnych związkach Torunia z morzem począwszy od XIII wieku po czasy II Rzeczpospolitej.

Wstęp wolny

 

Data: 22.09.2017 17:00

Miejsce: ul. Szpitalna 8

Organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

Kategoria wydarzenia: Spotkanie

INNE – WEJŚCIÓWKA – ROZPOTAŃC – BAL SZEPTEM

ROZPOTAŃC – BAL SZEPTEM

 

Opis wydarzenia: 
  • godz. 19.00 Taneczne zajęcia dla dzieci
  • godz. 20.00 Potańc

Potańc to zabawa taneczna z repertuarem muzyczno-tanecznym wywodzącym się z dawniejszej tradycji polskiej wsi, ale również z kultury szwedzkiej, francuskiej i różnych zakątków Europy. W repertuarze wieczoru znajdą się tradycyjne tańce w parach, kole czy korowodzie. Tańce polskie, szwedzkie, portugalskie, węgierskie, bretoński fest-noz i francuski balfolk. W programie potańcu przewidziane są koncerty agregandado oraz muzykantów sesyjnych grających do tańca.
Wstęp na potańc dowolny, dobrowolny

Scena otwarta – grajlista do tańca: Zapraszamy muzyków i śpiewaków do udziału w grajliście do tańca w ramach otwartej sceny! Jeśli potrafisz wykonać utwory do tańca, masz przygotowany repertuar do tańców polskich, szwedzkich, francuskich, bretońskich, bądź z innych zakątków Europy oraz chęć zagrania i zaśpiewania paru kawałków dla tancerzy podczas Rozpotańcu, to serdecznie zapraszamy! Dla zapewnienia dobrej jakości kompozycji zgłaszanych występów w programie potańcu oraz w celach organizacyjnych prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego na stronie wydarzenia.

 

Data: 30.09.2017 19:00

Miejsce: Wejściówka, plac Teatralny 1

Organizator: grupa n obrotów

Strona www imprezy: http://www.nobrotow.pl

Kategoria wydarzenia: Inne

SPEKTAKL – ZAMEK KRZYŻACKI – NIEZNANA BITWA PEWNEJ WOJNY

NIEZNANA BITWA PEWNEJ WOJNY

 

Opis wydarzenia: 

Widowisko teatralne opowiadające o przybyciu zakonu krzyżackiego na Ziemię Chełmińską, założeniu Torunia oraz pierwszych latach panowania Krzyżaków w mieście. Spektakl przekaże w sposób ciekawy, łatwy i zabawny dla widza znaną i nieznaną historię naszego miasta. W widowisku nie zabraknie pojedynków i walk rycerskich, a atmosferę tamtych czasów odda ciekawa choreografia wsparta światłem pochodni i kaganków.

Wstęp 6 zł (w tym poczęstunek)

 

Data: 23.09.2017 19:00

Miejsce: Zamek Krzyżacki

Organizator: Centrum Kultury Zamek Krzyżacki

Kategoria wydarzenia: Teatr