SPEKTAKL – BAJ POMORSKI – ROBINSON CRUZOE

Kiedy:
20 Czerwiec 2017@12:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2017-06-20T12:00:00+02:00
2017-06-20T12:15:00+02:00
Gdzie:
Teatr Baj Pomorski
Piernikarska 9
87-100 Toruń
Polska

ROBINSON CRUZOE

 

Opis wydarzenia:

Słynna powieść Daniela Defoe o pewnym rozbitku należy dziś do klasyki literatury przygodowej. Młody Robinson Cruose ucieka z domu i trafia na statek, który rozbija się na bezludnej wyspie. Tam bohater spędza kilkanaście lat, buduje dom, uprawia zboże, uczy się samodzielnego życia. Spotyka grupę ludożerców, z jednym z nich się zaprzyjaźnia. Crusoe udaje się wrócić do Anglii… Powieść Defoe stała się wzorem dla wielu późniejszych autorów. Do dzisiaj o jej wartości stanowi barwny język, pochwała tolerancji oraz zdolności do radzenia sobie w trudnych warunkach.

W przedstawieniu Zbigniewa Lisowskiego nasz młody bohater przechodzi podobną drogę. Buntuje się przeciw rodzinie, podejmuje służbę na okręcie pewnego nadętego kapitana, w końcu ląduje na tajemniczej wyspie, gdzie poznaje piękno natury i mroczne strony świata dorosłych… Przy okazji dojrzewa, choć droga do tego jest długa i pełna niebezpieczeństw. Ale czy nie każdy z nas bywa czasem takim życiowym rozbitkiem?

Spektakl ,,Baja Pomorskiego” będzie wciągającą przygodą! Barwne scenografia i kostiumy Pavla Hubički przeniosą widzów w baśniowy świat. Ozdobą przedstawienia są piosenki napisane przez Wojciecha Szelachowskiego, Jacka Pietruskiego i Zbigniewa Lisowskiego. Zostaną one zagrane na tle muzyki Zbigniewa Krzywańskiego, nawiązującej do klimatów irlandzkich i szantowych.

Ahoj, żeglarze! Wszyscy na pokład ,,Baja Pomorskiego”!

Realizatorzy:

Autor: wg Daniela Defoe

Reżyseria: Zbigniew Lisowski

Teksty piosenek: Wojciech Szelachowski, Jacek Pietruski, Zbigniew Lisowski

Scenografia i kostiumy: Pavel Hubička

Muzyka: Zbigniew Krzywański

Grafiki: Sylwester Siejna, Zbigniew Lisowski

Choreografia: Jacek Gębura

Inspicjent: Hanna Grewling

Obsada: Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Marta Parfieniuk-Białowicz, Grażyna Rutkowska-Kusa, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Andrzej Korkuz, Krzysztof Parda, Jacek Pietruski, Andrzej Słowik

 

Bilety: 18 zł

 

Data: 20.06.2017; 12:00

Miejsce: Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9

Organizator: Teatr Baj Pomorski

Kategoria wydarzenia: Teatr

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *