▲ K O : B I T Y ▲ level 2

Opublikowano: 2 sierpnia 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Zamek Dybowski/Toruń, ul.Dybowska 10-12 (za mostem), 14.08.2018 (wtorek), godzina 20.00


▲ K O : B I T Y ▲

level 2
Zamek Dybowski/Toruń
ul.Dybowska 10-12 (za mostem)
87-100 Toruń

Mapka:

▲ start:20:00 ▲ free entrance ▲ vegan food & bar ▲ sexism/racism/homophoby/fascism free zone

„Tworzymy platformę, dzięki której publiczność bliżej pozna grające dziewczyny i zwróci uwagę na ich talent, a niekoniecznie płeć”. (Oramics)

Ko:bity powstały z chęci pokazania kobiecej sceny muzycznej w Polsce. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2016 roku w toruńskim Lab36. Tegoroczna edycja przechodzi w plener. Tej sierpniowej nocy poprzedzającej święto Matki Boskiej Zielnej:) zaprezentują swoje sety dziewczyny-didżejki, producentki z całej Polski. Ko:bity zasili energicznie i merytorycznie projekt Oramics.

Tegorocznym Ko:bitom towarzyszą działania edukacyjne-warsztaty z podstaw Abletona z Radkiem Sirko, które odbędą się w Kulturhauz. Zapraszamy!

Zapisy na warsztaty z Radkiem Sirko:
Oramics Sound Lab: Ableton dla początkujących (Toruń)

▲Line up▲

▲[agatka]
https://www.mixcloud.com/httpsagatka/
www.soundcloud.com/aagatka
www.facebook.com/https.agatka/
+
▲Maria Kępisty (wibrafon+ syntezatory)
Siotry Łotry
www.youtube.com/watch?v=mHG6g5VYI8U&feature=share
www.youtube.com/watch?v=VpSw2SyPrM4

▲Young Majli
kolektyw regime brigade
www.mixcloud.com/martamalinowska91
www.soundcloud.com/behind-the-stage/oramics-young-majli

▲Monster
kolektyw Oramics/Low kollektiv
www.soundcloud.com/behind-the-stage/oramics-monster
www.facebook.com/LOWKollektiv/

▲Kontrasala
t.o.s.o.t. / Fugu
www.soundcloud.com/kontrasala

▲FOQL (live)
kolektyw Oramics
www.soundcloud.com/foql

▲ Duy Gebord (live)
Audile Snow
www.duygebord.bandcamp.com

▲ VJ Nie wiem
IN/OUT
www.facebook.com/niewiemvisuals

▲ B I O ▲

▲[agatka]

Wychowana w Gorzowie, oszlifowana w Poznaniu. Członkini poznańskiego kolektywu ONIRYZM, który podczas słuchowisk daje nam możliwość oderwania się od rzeczywistości, zanurzenia w sobie i dźwiękach. Obecnie związana również z dym records. Ogromną uwagę poświęca selekcji, a jej sety to przemyślana historia mająca początek i koniec. Jak sama mówi „nie każdemu się spodoba, ale każdy jest mile widziany”. W Toruniu otworzy wydarzenie eksperymentalnym setem.

www.mixcloud.com/aknec/
www.soundcloud.com/aagatka
www.facebook.com/https.agatka/

▲Maria Kępisty

Pochodząca ze Szczecina, a obecnie zamieszkująca w Toruniu wibrafonistka, perkusistka, kompozytorka, grająca również na syntezatorach. Współzałożycielka zespołów: Kępisty Quartet, Siostry Łotry, Uha Uha łączących w mniejszym lub większym stopniu muzykę akustyczną z elektroniczną. Współpracowała m.in. z Piotrem Banachem, Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem, Radzimirem „Jimkiem” Dębskim. Od jakiegoś czasu zaczęła się również zajmować kompozycją muzyki teatralnej i orkiestrowej. Na co dzień uczy i prowadzi warsztaty z dziećmi. Nie lubi ograniczać się do jednego gatunku muzycznego i zawsze ma nadmiar energii, co skutkuje coraz to nowymi zdarzeniami artystycznymi. Live z Agatką na Zamku Dybowskim będzie pierwszym ich spotkaniem na scenie.

www.youtube.com/watch?v=mHG6g5VYI8U&feature=share
www.youtube.com/watch?v=VpSw2SyPrM4

▲Young Majli

Dziennikarka, DJ-ka i aktywistka muzyczna, związana z kolektywem regime brigade. Przez cały tydzień namawia w eterze do odkrywania ciekawych brzmień na falach Radio Wrocław Kultura. Bardziej od gatunku liczy się dla niej groove utworu. Entuzjastka czarnych brzmień, rytmu i bassu.

www.mixcloud.com/martamalinowska91
www.soundcloud.com/behind-the-stage/oramics-young-majli

▲Monster

Za dekami od 10 lat, od roku działa w LOW Kollektiv. Występuje głównie w klubach poznańskich, jednak ma za sobą wiele imprez w całej Polsce, prowadziła warsztaty didżejskie dla dziewczyn w Toruniu, grała na benefitach na Manify w Poznaniu, Olsztynie i we Lwowie. Tworzyła cykl imprez Squat The Electricty na poznańskim skłocie Rozbrat. W styczniu wraz z pozostałymi członkami LOW Kollektiv zorganizowała konkurs dla debiutujących didżejek. Jest wielbicielką Chicago i acid house, gra również old-schoolowe techno.

www.soundcloud.com/behind-the-stage/oramics-monster
www.facebook.com/LOWKollektiv/

▲Kontrasala (vinyl)

Patrycja Krawczyk

Od 2009 roku jako DJ i VJ KONTRASALA promowała muzykę i sztukę wizualną w całej Polsce, a czasami i na świecie za pośrednictwem radia RTS Gniezno. Była rezydentka toruńskich klubów Art Cafe i NRD Klub. Znana również jako założycielka kolektywów muzycznych i wizualnych, takich jak Electric Shower i The Other Site of Techno, a także współorganizatorka wydarzeń muzycznych Reanimacja, Loging Festival i Technodrom CSW w Polsce.
Techno, Minimal oraz Deep House, w tempie od 122′ do 130′ bpm, najczęściej wchodzą w skład jej setów. Swoją selekcję i aranżację dobiera z wielką pieczołowitością. Uwagę słuchacza karmi niuansami i akcentami dźwiękowymi, które na tle surowych i oszczędnych brzmień tworzą w efekcie hipnotyczną, subtelną, ale i wybuchową mieszankę.

www.soundcloud.com/kontrasala

▲FOQL (live)

Solowy projekt muzyczny Justyny Banaszczyk, współtwórczyni projektu Oramics. Muzyka Justyny oscyluje wokół takich kierunków jak wave, noise czy rytmiczny industrial, ale trudno wrzucić jej brzmienie do jednego worka z konkretnym gatunkiem. Ostatnio główną inspiracją dla muzycznych i brzmieniowych poszukiwań FOQL jest znudzenie muzyką techno, która kompletnie zdominowało scenę klubową w Polsce.

www.soundcloud.com/foql

▲ Duy Gebord/Radosław Sirko

Dużo różnych dźwięków naraz. muzyka sytuacyjna, czasem do tańczenia, czasem do biegania po podwórku. utwory o lekcjach wuefu i sklepach z zębami. różne albumy wydane przez Pointless Geometry, Audile Snow, BDTA, Pawlacz Perski, Wounded Knife oraz Trzy Szóstki.

Radek Sirko – producent i realizator dźwięku, muzyk, kulturoznawca, teoretyk, doktorant na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, absolwent Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ, Kulturoznawstwa UŚ i Kultury Wizualnej IKP UW. Stypendysta MKiDN, autor filmu Pogłos/Reverberation, nagrywa i występuje jako Duy Gebord, współprowadzi label Audile Snow i współorganizuje cykl imprez Umór. często współpracuje z Glissandem, Biurem Dźwięku Katowice i Oramics.
duygebord.bandcamp.com
audilesnow.bandcamp.com

www.duygebord.bandcamp.com

▲ VJ Nie wiem

Nie wiem – VJ, live performer oraz autorka klipów. Wizualizacje, które tworzy to kombinacja animacji, filmów oraz abstrakcyjnych form. Używa wyłącznie autorskich materiałów, które dopasowuje, modeluje, oraz synchronizuje na żywo z muzyką. Nie wiem pochodzi z Płocka, gdzie współtworzy kolektyw In/Out, który ma na koncie chociażby takie wydarzenia jak Spektakl Dźwięków w Teatrze Per Se. Współpracowała również z Teatrem Dramatycznym oraz Muzeum Żydów Mazowieckich. Aktualnie mieszka w Toruniu, gdzie oprawia cykl wydarzeń takich jak Kosmos czy Kwadratura.

www.facebook.com/vjniewiem/

▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲
Wydarzenie wspiera i współtworzy:
ORAMICS
www.oramics.pl

Oramics to projekt, którym chcemy wzmocnić pozycję kobiet w muzyce elektronicznej. Naszym celem jest wspieranie grających i tworzących muzykę dziewczyn, stworzenie przyjaznej sceny w Polsce i Europie. Budujemy zachęcające środowisko zarówno dla tych kobiet, które są doświadczone jak i tych, które zaczynają swoją drogę i wspieramy je w tym procesie. Tworzymy platformę, dzięki której publiczność bliżej pozna grające dziewczyny i zwróci uwagę na ich talent, a niekoniecznie płeć. Chcemy promować kobiety zdolne i wyjątkowe, ale zamierzamy też służyć pomocą merytoryczną i praktyczną osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z muzyką. Oramics jest to projekt tworzony przez kobiety dla kobiet, jednak przy współpracy i nieocenionym wsparciu wielu przedstawicieli płci przeciwnej, dla których temat jest równie istotny. Ważną częścią naszej działalności jest również wspieranie innych środowisk, które nie mają tak silnej reprezentacji lub którym z różnych powodów może być ciężej, czyli artystów/artystek LGBTQ, różnego pochodzenia etnicznego czy koloru skóry. Poza działalnością internetową tworzymy serię wydarzeń klubowych i koncertowych, prezentując najciekawsze artystki polskiej sceny (kontynuacja projektu ekipy Behind The Stage – BTS Female Edition), serię podcastów związanych z wyżej wymienionymi środowiskami oraz organizujemy warsztaty.
Kilka słów o nas, o tym dlaczego to robimy możecie przeczytać w wywiadzie, którego udzieliłyśmy dla Dwutygodnika:

www.dwutygodnik.com/artykul/7569-dziewczyny-ogarniaja.html
www.oramics.pl

▲▲▲▲▲

Na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości. Osoby, które będą próbowały w jakikolwiek sposób zakłócić funkcjonowanie tej bezpiecznej autonomicznej i twórczej przestrzeni, nie będą mogły kontynuować pracy warsztatowej. Wierzymy jednak, że takie sytuacje nie będą miały miejsca.

Skip to content