10. Święto Bydgoskiego Przedmieścia

Opublikowano: 7 maja 2019 r.
Kategorie: Inne

Domkultury_BYDGOSKIE Przedmieście, ul. Sienkiewicza 11/3, 15.06.2019, godz. 8.00


Zapraszamy na 10. Święto Bydgoskiego Przedmieścia! Jubileuszowa celebracja odbędzie się 15 czerwca 2019r.

Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Chcemy, aby Święto skoncentrowane na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach zachęciło sąsiadów do bliższego poznania się, mieszkańców do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, społeczność Torunia do odkrycia walorów wypoczynkowych Bydgoskiego. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do wyjścia z domu, odpoczynku i spotkania!

Trudno uwierzyć, ale to już 10. Święto! Początek tego wydarzenia, to pomysł na „Dzień sąsiada”, który chciała zorganizować Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych Motyka. Przy współpracy ze Stowarzyszenie Bydgoskie Przedmieście udało się zorganizować pierwszą edycję „Święta Bydgoskiego Przedmieścia”. Warto zaznaczyć, że od samego początku wydarzenie organizowane jest niezależnie, bez zewnętrznych dofinansowań, społecznie.

Organizatorami Święta są mieszkańcy, miłośnicy i sympatycy Bydgoskiego Przedmieścia, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, firmy i grupy nieformalne. Każdy może zgłosić do programu swoje wydarzenie!

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

Poniedziałek 29 kwietnia, godz. 18:00

Domkultury_BYDGOSKIE Przedmieście, ul. Sienkiewicza 11/2

Skip to content