19. JAZZ Od Nowa Festival

Opublikowano: 15 stycznia 2019 r.
Kategorie: Festiwale

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, 20.02.2019 (środa), godz. 20.00


20 – 23  lutego (środa – sobota), godz. 20:00

JAZZ Od Nowa Festival zajmuje szczególne miejsce wśród wielu festiwali organizowanych  w toruńskim Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.
Inauguracja festiwalu w 2001 roku była zwieńczeniem istotnego wątku działalności „Od Nowy”, która zarówno w swej poprzedniej siedzibie, w staromiejskim Dworze Artusa, jak i obecnej, na „akademickich” Bielanach zawsze sprzyjała muzyce jazzowej.
Festiwal na stałe zagościł już w kalendarzu jazzowych imprez w naszym kraju, zyskując stale poszerzające się grono fanów. Nazwa festiwalu jest wieloznaczna. Chodzi nie tylko o skojarzenie z nazwą klubu, ale także o podkreślenie skutecznie realizowanej przez „Od Nowę” idei powrotu do tradycji grania jazzu w ośrodkach akademickich. Określenie to charakteryzuje również filozofię festiwalu – nowe spojrzenie na jazz, realizowane przez połączenie klasycznego już dziś „głównego nurtu” z tak zwaną „nową muzyką improwizowaną”, którą reprezentuje wielu młodych wykonawców poszukujących oryginalnych form wyrazu.
 
JAZZ Od Nowa Festival cechuje się wyraźnie skrystalizowanym profilem, od początku łączącym klasykę jazzu z jego nurtem eksperymentalnym, czego wyrazem jest dbałość o jak najszersze spektrum formuły stylowej, rozciągającej się od akustycznego mainstreamu, przez free jazz, jazz rock, aż po propozycje okołojazzowe i muzykę improwizowaną.

W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpiła cała polska czołówka oraz gwiazdy światowego i europejskiego jazzu: Al Foster, Miroslav Vitous, Hiram Bullock, Victor Lewis, David Friesen, Peter Brotzmann, Anders Jormin, Greg Osby, Mark Soskin i wielu innych.

Będzie to już 19. edycja festiwalu, który odbędzie się na dwu scenach: w nowej sali widowiskowej ACKiS „Od Nowa” oraz w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szczegóły na www.jazz.umk.pl

Informujemy, że od 21.01.2019 rusza sprzedaż biletów online.
Dokonując kupna biletów online najpierw prosimy o wysłanie maila
informacyjnego na adres: jazz@umk.pl z następującymi informacjami:
• imię i nazwisko
• ilość biletów
W temacie maila prosimy wpisać – KUPNO ONLINE – Jazz Od Nowa Festival 2019
W odpowiedzi otrzymają państwo dane do przelewu. Podstawą
sfinalizowania transakcji jest wpłata odpowiedniej kwoty na podane konto i otrzymanie od nas potwierdzenia. Po zaksięgowaniu przelewu, potwierdzenie rezerwacji wyślemy mailem. Na wiadomości i wpłaty czekamy do 15 lutego (ilość biletów ograniczona!) Wykonane po tym terminie wpłaty będą zwracane.

Harmonogram orientacyjny:

środa, 20 lutego 2019
20:00 – 21:30 Little Egoists (PL)
21:30 Sahin – Płużek – Laubrock (TR/USA/D/PL)
czwartek, 21 lutego 2019
20:00 – 21:30 Adam Pierończyk Trio – „Monte Alban” (PL/USA)
21:30 Jaros – Obara – Damasiewicz – Tarwid – Miśkiewicz – „The Floating Bridges” (premiera płyty) (PL)
piątek, 22 lutego 2019
20:00 – 21:30 Iconoclast (USA)
21:30 Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade (USA/PL/JAP)
sobota, 23 lutego 2019
20:00 – 21:30 Zbigniew Namysłowski Quintet (PL)
21:30 Walk Away feat. Urszula Dudziak (PL)

Skip to content