5. Festiwal Teatrów Ulicznych: „Szafa Show”

Opublikowano: 28 sierpnia 2019 r.
Kategorie: Festiwale

Rynek Staromiejski w Toruniu, 30.08.2019 (piątek), godz. 17.00


Jeszcze nie opadły emocje po Bella Skyway Festival, a przed nami kolejny spektakl w ramach 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i dyrektor cyrku Santiago – wykonają ekscytujące przedstawienie, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, balansując między fireshow a teatrem ulicznym. „Szafa Show” w wykonaniu Fundacji Sztukmistrze z Lublina to szalone i ogniste uliczne widowisko, w którym wszystko może się zdarzyć! Przedstawienie przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych widzów odbędzie się 30 sierpnia 2019 roku o godzinie 17:00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wstęp wolny!

W ramach 5. edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu mogliśmy zmierzyć się z różnorodnymi grupami artystycznymi i wieloma oryginalnymi wydarzeniami plenerowymi prezentowanymi w toruńskiej przestrzeni publicznej. Spektakle na wolnym powietrzu mogliśmy zobaczyć już od końca czerwca. Wystąpili artyści nie tylko z Polski, ale i Hiszpanii, Rosji czy Austrii. Rynek Staromiejski to jedno z miejsc w Toruniu, których nie można ominąć w wakacje. Nie zabraknie tam akrobacji, sztuki cyrkowej, muzyki na żywo, wyśmienitych strojów i scenografii, czyli rozrywki dla całej rodziny. Jedną z atrakcji będzie spektakl „Szafa Show” autorstwa Fundacji Sztukmistrze.

Show z szafą w roli głównej

„Szafa Show” to zabawna ogniowa komedia uliczna, podczas której artyści Fundacji Sztukmistrze: Jakub Szwed, Daniel Chlibiuk oraz Marek Żmuda zaprezentują fireshow z niezapomnianym finałem. Widowisko jest pełne sztuczek oraz interakcji z publicznością, dzięki czemu wykracza poza granice pokazu ognia i teatru ulicznego. Spektakl wyprodukowano w ramach Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2014 przez Warsztaty Kultury w Lublinie i Fundację Sztukmistrze.

Fundacja Sztukmistrze to organizacja pozarządowa, która powstała w celu rozwoju i promocji sztuki Nowego Cyrku. Została założona w 2010 roku, będąc kontynuacją wcześniejszych działań nieformalnej lubelskiej grupy Sztukmistrze. Zajmuje się realizacją projektów pedagogicznych, artystycznych, a także spotkań środowiskowych. W 2012 roku Fundacja zorganizowała w Lublinie Europejską Konwencję Żonglerską – największy i najbardziej prestiżowy festiwal Nowego Cyrku na świecie, który po raz pierwszy w swej historii gościł w Polsce. W 2018 roku Fundacja Sztukmistrze otrzymała Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury.

Bella Skyway Festival za nami, lecz nadal wiele atrakcji w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych! Już za chwilę w Toruniu wystąpi Fundacja Sztukmistrze, która sprawnie łączy walory artystyczne z edukacyjnymi! Humor, akrobacje i żywy ogień – „Szafa Show” to spektakl idealny, zarówno dla tych młodszych, jak i tych starszych widzów! – tłumaczy Krzysztof Szatkowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Skip to content