,,9 SPOJRZEŃ” Toruńskie Spacery Fotograficzne z wizytą w Getyndze i Lejdzie

Opublikowano: 20 czerwca 2019 r.
Kategorie: Wystawy

 Restauracja G132 przy ul. Grudziądzkiej 132, 01.07.2019 (poniedziałek), godz. 10.00


Czas trwania: od 01.07.2019r. do 30.08.2019r.
Autorzy : Witold Bargiel, Katarzyna Brzustewicz, Philip Gray, Ewa Grzeszczuk, Barbara Karlewska, Małgorzata Kos, Joanna Malinowska, Joanna Stepaniuk i Mariola Szreiber
 
9 spojrzeń” to fotograficzne wspomnienia członków Toruńskich Spacerów, którzy wiosną 2018 roku odwiedzili miasta partnerskie Torunia- niemiecką Getyngę i holenderską Lejdę. Toruńscy fotografowie brali udział w licznych spotkaniach  i imprezach zorganizowanych przez władze miasta. Zwiedzali miasta w towarzystwie członków miejscowego fotoklubu, co stało się świetną okazją do fotografowania i utrwalania obrazów codziennego życia obu miast. Atrakcją obu wyjazdów było zwiedzanie Quedlinburga, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Utrechtu i Bredy.

Toruńskie Spacery Fotograficzne to stowarzyszenie pasjonatów fotografii i wnikliwej obserwacji otoczenia. Powstało w 2010 roku i od razu zaczęło poszerzać swoje szeregi. Obecnie TSF liczy ponad 2000 sympatyków, z czego kilkadziesiąt osób systematycznie uczestniczy w comiesięcznych spacerach tematycznych. Obszarem zainteresowania TSF jest nie tylko Toruń, ale także miejscowości ościenne, a nawet odległe. Efektem spacerów są niezliczone fotografie, z których wiele trafia na wystawy, jakich TSF ma w swoim dorobku kilkanaście. Mury toruńskich instytucji kulturalnych gościły między innymi wystawy: ,, Poezja codzienności”, ,,Toruń wieczorny, Toruń nocny”, ,,Kujawsko-pomorskie w obiektywie TSF”, ,,100 na 100-abstrakcje i impresje”, ,,Toruń w konwencji retro” i wiele innych. TSF ma w swoich szeregach zarówno zawodowców jak i początkujących amatorów, jednak jedno ich łączy-ciekawość świata, wrażliwość i oryginalne postrzeganie otoczenia. Spoiwem wszystkich działań jest wzajemna akceptacja, mimo różnic charakterów, a także niegasnąca potrzeba przygody, jaką jest odkrywanie tajemnic Torunia i innych miejsc. Toruńskie Spacery Fotograficzne zapraszają w swoje szeregi.

Autorzy zdjęć Witold Bargiel, Katarzyna Brzustewicz, Philip Gray, Ewa Grzeszczuk, Barbara Karlewska, Małgorzata Kos, Joanna Malinowska, Joanna Stepaniuk i Mariola Szreiber zapraszają na efekt swoich fascynacji i wspomnień.

Skip to content