Akademia Magii, czyli ferie zimowe z Harrym Potterem

Opublikowano: 13 stycznia 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 14.01.2019 (poniedziałek), godz. 9.00


Akademia Magii to zajęcia, o których marzy każdy młody fan książek o Harrym Potterze. Ferie zimowe w Dworze Artusa to czas, kiedy przeniesiemy się do cudownego świata wyobraźni, kreatywności i tajemnej wiedzy. Uczestnicy (w wieku 6-10 lat) będą mogli poczuć się jak bohaterowie najpopularniejszej na świecie książki dla dzieci.

A czego mogą spodziewać się młodzi czarodzieje? Naszą zabawę każdego dnia, wzorem najsłynniejszej Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart, rozpoczniemy od ceremonii przydziału. Tiara sprawdzi, do którego z domów najbardziej pasujecie. Czy to będzie Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, a może Hufflepuff?

Co jeszcze nas czeka w tracie Akademii Magii? Każdy dzień to nietypowa lekcja magii. Wszystkie warsztaty pełne kreatywnych zabaw plastycznych i nie tylko, inspirowane są cyklem książek J. K. Rowling o Harrym Potterze. Dlatego będzie m.in. lekcja magii, zielarstwa czy opieki nad magicznymi stworzeniami. Zbudujemy własny zamek Hogwart, zaprojektujemy mapę krainy magii, a nawet zagramy w Quidditcha. Z nami pobudzenie wyobraźni gwarantowane!

Plan zabawy w Akademii Magii:

1. dzień – poniedziałek (14.01.2019)

Niezbędnym atrybutem dla każdego czarodzieja jest różdżka. Dlatego trzeba koniecznie je wykonać! Co więcej musimy stworzyć miejsce dla naszej Akademii Magii, dlatego z kartonowych elementów zbudujemy zamek Hogwart.

2. dzień – wtorek (15.01.2019)

Drugi dzień Akademii to zajęcia z fantastycznymi zwierzętami. Każdy młody czarodziej zaprojektuje swoje własne zwierzę, a następnie je wykona. Będzie też czas na latanie na miotle i rozegranie partii gry Quidditch, w trakcie której trzeba odnaleźć oczywiście złoty znicz.

3. dzień – środa (16.01.2019)

Jak dobrze znamy świat Harry’ego Pottera i jego przyjaciół? To się okaże podczas wielkiego quizu z wiedzy o magii i czarodziejstwie. Następnie spróbujemy spojrzeć w przyszłość, wróżąc z herbacianych fusów i ręki czy szukając znaczeń dla snów małych czarodziei. Będzie to doskonała okazja, aby poznać co się kryje za danymi symbolami.

4. dzień – czwartek (17.01.2019)

Każdy mały adept magii potrafi wyczarować cos z niczego. I tak właśnie z kartek papieru powstaną magiczne origami: sowy, dynie, nietoperze, żaby i koty. Nie zapominajmy, że czarodzieje mają też swoje bajki! Poznamy jedna z baśni Beedle’a do której wykonamy piękne ilustracje.

5. dzień – piątek (18.01.2019)

Na zakończenie zajęć w każdej szkole jest uroczystość rozdania dyplomów. Tak będzie i u nas, ale na taką gale trzeba mieć odpowiedni strój. Dlatego wykonamy magiczne kapelusze czy maski. Stworzymy również wielką mapę, projektując własną magiczną krainę.

Skip to content