Akademia Pana Kleksa w Dworze Artusa

Opublikowano: 25 maja 2018 r.
Kategorie: Spektakle

Dwór Artusa, 26.05.2018, g. 14:00


Czy nie każdy uczeń pragnie choć przez chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości szkolnej i przenieść się do bajkowego świata, w którym wszystko jest kolorowe i zabawne? Z pewnością! W związku z tym Dwór Artusa na jeden dzień, 26 maja 2018 roku o godz. 14:00, zamieni się w prawdziwą Akademie Pana Kleksa, gdzie zabawa jest nauką, a nauka zabawą. Jednak, aby stać się uczniem Pana Kleksa trzeba zdobyć magiczny bilet!

Jak to zrobić? Magiczny bilet jest nagrodą dla zwycięzców w konkursach czytelniczych organizowanych w kilkunastu bibliotekach w regionie oraz w bibliotekach szkolnych, które zgłosiły się do projektu.

Zajęcia w szkole rozpoczniemy od pysznego obiadu. Kto wie… może to będzie Kaczka Dziwaczka? Następnie uczniowie naszej pełnej niespodzianek szkoły pod okiem Pana Kleksa wezmą udział w nietypowych zabawach edukacyjnych. Będzie nauka kaligrafii, językowe kalambury chemiczne, czy pompowanie słów, czyli scrabble w wersji XXL. Dzieci poznają zabawne wierszeJana Brzechwy i odwiedzą tajny gabinet Filipa Golarza. Będzie też czarodziejski escape room, z którego wydostać się będą mogli tyko prawdziwi mistrzowie ortografii.

W celu oddania atmosfery i realiów książki uczestnicy Akademii będą nagradzani podczas lekcji piegami za poprawne odpowiedzi. Dla posiadaczy największej liczby piegów przewidziane są dodatkowe nagrody książkowe!

[fot. materiały organizatora]

Skip to content