„Akty zgonu” Grupy Teraz

Opublikowano: 3 kwietnia 2018 r.
Kategorie: Spektakle

Dwór Artusa, 27.04.2018, g. 19:00


„Akty Zgonu”, czyli spektakl improwizowany z tajemnicą kryminalną w tle to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów improwizacji. Kto zabił, jaki miał motyw i czemu to doskonała komedia dla rybaków czy pracowników stacji paliw – o tym dowiedziecie się już 27 kwietnia o godz. 19:00 w Dworze Artusa.

„Akty zgonu” to spektakl improwizowany oparty na kartach z Czarnych Historii, jaki zaprezentuje toruńska Grupa Improwizacyjna Teraz. Grupa powstała w grudniu 2012 roku. Pewnego wieczora marznący w pubie jegomoście spontanicznie wskoczyli na scenę i tak trwa to do dziś. Przez paręnaście miesięcy działalności zdążyli poznać się na wskroś, płakać po rozstaniach i cieszyć się z nowych nabytków. W pocie czoła szlifowali warsztat improwizatorski, ćwicząc się zarówno w krótkich, jak i w długich formach impro. Nauczyli się słuchać, patrzeć, mówić, chodzić, gestykulować i wyrażać emocje. Następnie nadludzkim wysiłkiem zdołali opanować sztukę wykonywania tych wszystkich czynności jednocześnie.

Akty Zgonu to jeden z ich sztandarowych spektakli, który nie bójmy się tego powiedzieć, po prostu dobrze im wychodzi. Publiczność losuje zagadkę makabrycznej śmierci. Następnie grupa rzuca się w wir szalonych opowieści, próbując ustalić bieg wydarzeń. Kto zabił? Dlaczego? I czy na pewno śmierć jest końcem wszystkiego? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznacie podczas pełnego czarnego humoru spektaklu… Dla miłośników kryminałów pozycja obowiązkowa. Podobnie jak dla cyklistów, wędkarzy, pracowników stacji paliw i hodowców jamników krótkowłosych. A tak prawdę mówiąc to dla wszystkich.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content