Artus Festival – Myrra Ros [Islandia] i Samoaja [Finlandia] – showcase

Opublikowano: 14 października 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 23.11.2019 (sobota), godz. 18.00


Dwa wieczory tegorocznego cyklu Artus Festival zarezerwowane są na formułę showcase. Koncert tego typu stają się coraz to popularniejsze i prezentują młodych, obiecujących artystów. W Dworze Artusa będziemy mieli możliwość gościć zespoły z Europy Północnej i porównać ich z brzmieniem artystów rodzimych. Doświadczymy swoistej konfrontacji muzycznych doświadczeń i inspiracji. Co więcej, wstęp na koncerty jest bezpłatny, a artyści których zaprezentujemy to:

Myrra Ros (Islandia)
Samoaja (Finlandia)
Zagi (Polska)
Chris Noah (Łotwa)
Pierwszego dnia showcase wystąpią Myrra Ros i Samoaja.

Myrra Rós jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterek na Islandii. Artystka występowała już kilkakrotnie w Polsce i jej koncerty cieszyły się uznaniem publiczności. Myrra Ros pisze piosenki zarówno w swoim języku, jak i po angielsku. Najlepiej czuje się w klimacie folkowych pieśni. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy. W Dworze Artusa wraz z zespołem promować będzie trzeci album Thought Spun.

Samoaja to alternatywny, folkowy zespół z Kokkola w Finlandii, który powstał w 2015 roku. Muzyka kapeli łączy skandynawskie przestrzenie ze współczesnym songwriterskim folkiem, tworząc piękne i hipnotyzujące brzmienie. Panowie z Samoaja wydali dwie EP (Them Birds i & The Depressed) oraz jeden pełnometrażowy album Landscapes. Jesienią 2019 roku ukaże się drugi album kapeli. W Polsce pojawią się w ramach europejskiego tourne.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content