Artus Festival – Roma Gąsiorowska

Opublikowano: 14 października 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Kultury Dwór Artusa, 03.11.2019 (niedziela), godz. 18.30


Roma Gąsiorowska to niezwykle twórcza artystka. Jest nie tylko aktorką, ale także reżyserką, producentką, projektantką mody, założycielką szkoły aktorskiej, wykładowcą Gdyńskiej Szkoły Filmowej, a także pomysłodawczynią i dyrektorką artystyczną W-arte! Open Art Space.

Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Już podczas studiów grała w teatrze współpracując z wybitnymi reżyserami (m.in. Grzegorzem Jarzyną, czy Jerzym Stuhrem). Ma na swoim koncie wybitne kreacje w produkcjach, takich jak „Sala Samobójców”, „Ki”, „Wojna polsko-ruska”, „Między nami dobrze jest”, czy „Córki Dancingu”.

Zawsze chciała być przede wszystkim artystką interdyscyplinarną. Stworzyła kolekcje ubrań „Amor Amor”, „7 Grzechów”, „Stygmaty”. Została nominowana do nagrody Róża Gali za debiut w świecie mody i stworzenie sklepu internetowego dla własnej marki ubrań Natinaf.

W ramach projektu W-arte! organizuje wydarzenia kulturalne takie jak wystawy, pokazy filmów, koncerty, czy targi. To właśnie pod szyldem W-arte! Open Art Space zadebiutowała jako producentka i reżyserka tworząc  spektakl i zarazem koncert „Płyń”, na podstawie tekstów i muzyki do albumu Piotra Roguckiego.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content