Artus Festival – Tomasz Sekielski

Opublikowano: 14 października 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Kultury Dwór Artusa, 26.11.2019 (wtorek), godz. 18.30


Tomasz Sekielski to dziennikarz radiowy i telewizyjny, który będzie kolejnym gościem spotkań w czasie tegorocznego Artus Festivalu. Dziennikarz dał się poznać jako śledczy oraz demaskator,  zajmujący się tematami trudnymi i często kontrowersyjnymi, również o charakterze politycznym.

Tomasz Sekielski jest twórcą filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych a także autorem książek. Lista redakcji, z którymi współpracował jest imponująca: TVN, TVN24 i TVP1 TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Stworzył takie programy jak „Teraz My!”, „Czarno na białym”, czy „Po prostu”. W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. „afery Rywina”.

W 2019 roku ukazał się dokument, którego jest współautorem opowiadający o przypadkach pedofilii w polskim Kościele, „Tylko nie mów nikomu”, który w premierowy weekend wyświetlania na kanale Youtube miał prawie 7 mln odsłon.

Tomasz Sekielski urodził się w Bydgoszczy, gdzie zaczął swoją przygodę z radiem Vox. Był laureatem nagrody Dziennikarz roku Grand Press 2006, laureatem Telekamer 2007 i 2008 roku wraz z Andrzejem Morozowskim. W 2010 roku otrzymał statuetkę ProwokaTOR w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie.

*Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content