Artus Festival – Zagi i Chris Noah / koncerty showcase

Opublikowano: 14 października 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 24.11.2019 (niedziela), godz. 18.00


Drugi dzień koncertów showcase w ramach Artus Festivalu to koncerty zespołów Zagi i Chris Noah. Koncerty showcase są doskonałą okazją do poznania młodych zespołów, tym razem z Polski i Łotwy. Formuła koncertów showcase staje się coraz bardziej popularniejsze i prezentują młodych, obiecujących artystów. Doświadczymy swoistej konfrontacji muzycznych doświadczeń i inspiracji.

Zagi to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie trzy albumy. Jej piosenki opowiadają historie z życia artystki. Biorą w nich udział ludzie, miejsca i sytuacje, które mimo, że nie raz bardzo uwierały – stały się wielką inspiracją. Zagi jest laureatką znaczących nagród – I miejsce na Konkursie Piosenki Poetyckiej w Gnieźnie, I miejsce w XXIII Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu, I miejsce w Konkursie Muzyki niePOPularnej – to tylko niektóre z wyróżnień. Artystka wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festiwal, Songwriter Łódź festiwal, Czech Ukulele Festiwal czy Emergenza.

Chris Noah z Łotwy, z powodzeniem łączy indie rocka z wyszukanym popem i chwytliwymi riffami. W połączeniu z wyjątkową i jedwabiście gładką barwą głosu sprawia, że świat się zatrzymuje i słucha jego muzyki. Chris bawi się różnymi aranżacjami pozostając wiernym sobie, jeśli chodzi o teksty piosenek. Odkąd rozpoczął karierę, kilka jego hitów zyskało spore uznanie zarówno w pobliżu, jak i daleko od ojczystej Łotwy. Single River i Fall Through nagrane z producentem Kristoferem Harrisem, sprawiły, że rok 2018 był rokiem Chrisa Noaha w jego rodzinnym kraju. Jego utwory grane były podczas największych lokalnych festiwali i wyprzedawanie solowych koncertów stało się normą. Pora na pierwszą wizytę w Polsce!

Przypominamy, artyści których zaprezentujemy w ciągu dwóch dni showcase to:
Myrra Ros (Islandia) – Samoaja (Finlandia)
Zagi (Polska) – Chris Noah (Łotwa)

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content