Bezpłatny kurs filmowy dla młodzieży i studentów!

Opublikowano: 8 marca 2019 r.
Kategorie: Inne

Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa, nabór do 17 marca 2019 roku!


Już po raz szósty Fundacja Bydgoska Kronika Filmowa organizuje kurs Doc Film – bezpłatny kurs filmowy dla młodzieży i studentów!

Formuła kursu:

Kurs potrwa od kwietnia do listopada i będzie się składał z cyklicznych 2-dniowych zajęć odbywających się raz w miesiącu. Zostaną wtedy omówione pomysły uczestników na ich etiudy dokumentalne oraz ich realizacja. Oprócz tego co tydzień będą miały miejsce spotkania, z towarzysząca im wspólną dyskusją o filmach czy projekcjach filmowych. Kurs rozpocznie się od warsztatów z podstaw pracy z kamerą, przez montaż filmowy, aż po udźwiękowienie, kończąc na jego postprodukcji z zaproszonymi filmowcami.

Wykładowcy Doc Film VI:

  • Maciej Cuske – twórca nagradzanych dokumentów, wśród których największe sukcesy odniosły takie filmy jak: „Kuracja” z 2004 r. oraz o rok młodszy „Antykwariat”. Laureat wielu nagród, m.in.: Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest” czy Nagród Specjalnych „Srebrny Lajkonik” oraz „Brązowy Lajkonik” na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Nominowany także do „Złotego Lajkonika” za film „Daleko od miasta” z 2011 r.
  • Marcin Sauter – fotografik, operator i reżyser filmów dokumentalnych, z których najbardziej docenione zostały m.in.: „Kino objazdowe” i „Za płotem” z 2005 r. oraz „Żalanasz” z 2017 r. Za ten ostatni został nagrodzony Złotą Żabą podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Nabór na kurs trwa do 17 marca. 

Zainteresowane osoby mogą przesyłać zgłoszenia na adres mailowy fundacjabkf@gmail.com, zawierające: 

– życiorys (z uwzględnieniem w dokumencie edukacji i miejsca zamieszkania – format dowolny),

– pomysł na film dokumentalny, który chciałbyś/chciałabyś zrealizować w czasie kursu (max 2 strony A4 czcionką Times New Roman 10),

– dodatkowo inne prace fotograficzne, literackie, filmowe.

[foto. materiały organizatora]

Skip to content