Białe strony – Daniel Georgiev – koncert

Opublikowano: 8 stycznia 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 23.01.2019 (środa), godz. 19.00


Do Dworu Artusa w styczniu zawita niezwykły artysta z Bułgarii, którym jest Daniel Georgiev zaprezentuje pełną nostalgii autorską muzykę na looper i elektryczne skrzypce. Projekt „Białe Strony” obejmuje oryginalne kompozycje, które powstały w latach 2010-2018.

Niezwykłość muzyki Georgieva polega na tworzeniu utworów w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu loopera, publiczność obserwuje proces twórczy, stopniowe wykuwanie się utworu, powstającego z niczego. Kompozycje Bułgara fascynują swoją teatralnością i ilustracyjnym oddechem. Jeśli macie ochotę na chwilę zapomnienia i absolutnego muzycznego relaksu, który pozwoli Wam zapomnieć o codzienności, ten koncert jest dla Was lekturą obowiązkową.

Daniel Georgiev – to urodzony w 1969 roku muzyk absolwent Międzynarodowej Szkoły Muzycznej D. Christova w Warnie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej prof. Pancho Vladigerova, gdzie studiował grę na skrzypcach pod okiem Valentina Gerova. Od 2000 roku podróżuje po całej Europie wykonując swoją własną, autorską muzykę, także tą tworzoną w czasie rzeczywistym za pomocą skrzypiec i loopera. Jego dyskografia obejmuje dziesięć albumów, single, oraz muzykę skomponowaną dla teatrów, produkcji filmowych, teatrzyków kukiełkowych.

Bilety · 20 zł – 25 zł
artus.torun.pl

Skip to content