Białe strony – koncert Daniela Georgieva

Opublikowano: 21 stycznia 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 23.01.19 (środa), godz. 19:00


Już w najbliższą środę Dwór Artusa będzie gościć Daniela Georgieva, muzyka z Bułgarii, kompozytora, artystę występującego z elektronicznymi skrzypcami i looperem. Przez wiele lat zagrał setki koncertów z formacjami różnych gatunków. Projekt Białe Strony, z którym wystąpi w Toruniu, obejmuje oryginalne kompozycje, jakie powstały w latach 2010-2018.

Niezwykłość muzyki Georgieva polega na tworzeniu utworów w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu loopera, publiczność obserwuje proces twórczy, stopniowe narodziny utworu, powstającego spontanicznie dzięki wrażliwości i wyobraźni muzycznej artysty. Kompozycje Bułgara fascynują swoją teatralnością i ilustracyjnym charakterem.

Urodzony w 1969 roku Daniel Georgiev to absolwent Międzynarodowej Szkoły Muzycznej D. Christova w Warnie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej prof. Pancho Vladigerova, gdzie studiował grę na skrzypcach pod okiem Valentina Gerova. Od 2000 roku podróżuje po całej Europie wykonując swoja własną, autorską muzykę, także tą tworzoną w czasie rzeczywistym za pomocą skrzypiec i loopera. Jego dyskografia obejmuje dziesięć albumów, single oraz muzykę skomponowaną dla teatrów, produkcji filmowych czy teatrzyków kukiełkowych.

Bilety w cenie:

  • normalny 25 zł
  • ulgowy 20 zł

do zakupu w Dworze Artusa lub na kupbilecik.pl, biletyna.pl oraz gaoingapp.pl.

[foto. materiały prasowe]

Skip to content