Bolesław Leśmian – Mimochodem

Opublikowano: 22 stycznia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 01.02.2018, g. 18:00


Mimochodem to zespół, który przybliża nieco zapomnianą, piękną poezję Bolesława Leśmiana. Ich program koncertowy obejmuje 18 różnorodnych stylistycznie utworów, które łączy nazwisko poety.

Artyści starają się tworzyć muzykę tak, żeby wprowadzała słuchacza w nastrój poezji, jednocześnie na swój sposób ilustrując leśmianowskie historie, metafory i wyobrażenia. Powtarzają niektóre wersy, kreują refreny, operują melodią tak, aby podkreślić narracyjną kulminację wiersza. Dodatkowym elementem występów zespołu Mimochodem są wizualizacje. Pełnią one podwójną rolę – scenografii koncertowej, a także ilustracji leśmianowskich pieśni.

Członkowie zespołu są znani ze współpracy z wieloma grupami i projektami muzycznymi z pogranicza etno jazzu, folku i rocka. Taka jest też ich muzyka, sięgająca do wielu źródeł – tradycji polskiej, ukraińskiej i bałkańskiej, a także bluesa z elementami jazzu.

W Dworze Artusa będzie można po raz kolejny posłuchać poezji śpiewanej na najwyższym poziomie i wspólnie przeżywać poezję Bolesława Leśmiana w trakcie koncertu Mimochodem.

fot. materiały organizatora]

Skip to content