Bramy raju

Opublikowano: 5 września 2018 r.
Kategorie: Spektakle

Teatr im. Wilama Horzycy, 21.09, 25.09-26.09.2018 , godz 19.00, Scena na Zapleczu


Premiera: 17 października 2015

Każda miłość jest trudna. Zwłaszcza ta pierwsza, niepojęta, niespodziewana. Niejednokrotnie wiąże się z samotnością, brakiem akceptacji i zrozumienia własnego wyboru. Czym miłość jest dla młodej osoby? Fascynacją, zauroczeniem, pożądaniem, ale i poświęceniem siebie samego dla drugiego człowieka. Nie zawsze są to przyjemne motyle w brzuchu. Uczucie nieodwzajemnione i skryte staje się balastem i cierpieniem. Wtedy też człowiek jest w stanie zrobić wszystko.

Bohaterowie „Bram raju” Jerzego Andrzejewskiego, aby być blisko drugiej osoby, porzucają swoje rodziny i ruszają z misją wyzwolenia Ziemi Świętej z rąk muzułmańskich. Słynna krucjata dzieci z 1212 roku, wędrówka tysiąca dziewczyn i chłopców, dla niektórych w rzeczywistości okazuje się rozliczeniem z własnymi uczuciami. To historia o pięciu różnych obrazach miłości. O wierze, nadziei i miłości, które potrafią zgubić, ale i dać wolę do walki, do wielkich czynów. Nawet tych z góry skazanych na porażkę.

Jerzy Andrzejewski Bramy raju

Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Rekowski

Udział biorą: Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Łukasz Ignasiński, Tomasz Mycan, Maciej Raniszewski, Arkadiusz Walesiak, Bartosz Woźny.Czas trwania: 1 godzina 45 minut (bez przerwy)

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Skip to content