„Brzydcy” – Walentynki z Grażyną Łobaszewską & Ajagore

Opublikowano: 30 stycznia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 17.02.2018 (sobota) godz. 18:00


Grażyna Łobaszewska wraca do Torunia! Wystąpi oczywiście w Dworze Artusa prezentując przede wszystkim utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej Sklejam się.

Grażyna Łobaszewska, wokalistka, kompozytorka, liderka. Zadebiutowała w 1971; koncertowała i nagrywała z grupami S-26, Ergo Band, Crash (występy na Jazz Jamboree), Cancer. Współpracowała z orkiestrami Aleksandra Maliszewskiego i Zbigniewa Górnego oraz z muzykami jazzowymi,  m.in. Januszem Skowronem, Krzysztofem Ścierańskim, Jarosławem Śmietaną. Od 2009 związana z grupą Ajagore, z którą nagrała kilka albumów, m.in. Dziwny jest… z utworami Czesława Niemena. Wykonuje różnorodny repertuar, porusza się w szerokim spektrum stylistycznym – od piosenki estradowej i poezji śpiewanej, po muzykę pop, rock, bluesa i jazz. Bywa nazywana polską Arethą Franklin.

Oprócz tytułowej piosenki, która stanowi hymn dla ludzi z dystansem, szczerze zakochanych, Grażynę Łobaszewską usłyszymy w programie, na który złożą się utwory z jej najnowszej, nagranej w 2017 płyty Sklejam się. Całość utrzymana jest w stylistyce dynamicznego rocka z elementami bluesa i reggae. Bardzo dobre, często pełne humoru i zaskakujących gier słownych teksty, doskonała muzyka z wpadającymi w ucho refrenami, piękny kontralt wokalistki i poruszające interpretacje, to tylko niektóre z wielu walorów tego udanego projektu. Będziemy mieli zatem jednocześnie toruńską premierę tego nietuzinkowego wydawnictwa.

Można się spodziewać, że podczas koncertu artystka wykona również swoje starsze hity, takie jak Czas nas uczy pogody,  przewodnie, wspomniane już Brzydcy, Za szybą oraz song Czesława Niemena Jednego serca.


(fot. materiały organizatora)

Skip to content