Carmen – szaleńcza miłość

Opublikowano: 24 stycznia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

CKK Jordanki, 09.02.2018, g. 19:00


Toruńska orkiestra symfoniczna zaprasza już 9 lutego na niezwykłe wykonanie opery G. Bizeta – „Carmen” – w wersji koncertowej, pod batutą Mariusza Smolija. W rolach głównych Monika Ledzion- Porczyńska i Rafał Bartmiński.

W programie:

G. Bizet – Carmen /wersja koncertowa/

Wystąpią:
Monika Ledzion-Porczyńska /mezzosopran/
Rafał Bartmiński /tenor/
Taras Kuzmych /baryton/
Anna Wolfinger /sopran/
Chór Pałacu Młodzieży i Mała Formacja Chóralna /przygotowanie Izabela Cywińska-Łomżyńska/
Mariusz Smolij /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Mimo, że pierwotna wersja Carmen nie zdobyła uznania widzów, to już ta poprawiona po śmierci jej kompozytora – G. Bizeta, stała się jedną z najsłynniejszych, najbardziej rozpoznawalnych oper na świecie.  Historia miłosna, w której zderza się nieujarzmione, uwodzicielskie kobiece piękno z męskim pożądaniem i namiętnością, zostaje ukazana za pomocą wspaniałej muzyki. Na podkreślenie zasługuje m.in. usamodzielnienie partii orkiestrowej, jej żywiołowy temperament i „hiszpański” egzotyzm.

W rolę tytułowej bohaterki wcieli się Monika Ledzion-Porczyńska. Na pytanie „Kim dla Pani jest Carmen – ta piękna i młoda cyganka?” artystka odpowiedziała:

„Dla mnie jest to kobieta zdeterminowana czystą biologią, która żyje chwilą i namiętnością. Niektórzy próbują traktować ją w kategoriach kobiety lekkich obyczajów. Ale dla mnie taką absolutnie nie jest. Dla mnie najważniejsze jest to, co ona czuje i eksponowanie jej namiętności. Namiętności, którą ona wykorzystuje stawiając sobie kolejne życiowe wyzwania. A tymi wyzwaniami jak wiadomo są w jej życiu mężczyźni. Jej głównym problemem emocjonalnym jest jednak to, że bardzo szybko się tymi mężczyznami nudzi. I wtedy zaczyna poszukiwać nowej ofiary. I to ją w finale gubi (…)”.

Źródło: www.teatrdlawas.pl

Z pewnością będziemy świadkami znakomitego wykonania tej genialnej opery!
Zapraszamy!

Koncert dostępny w ramach Abonamentu A (luty 2018), szczegóły tutaj.

Bilety: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy

Bilety do nabycia na stronie internetowej oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (wtorek-sobota w godz. 13.00-19.00)).

Rezerwacja dla grup zorganizowanych :
tel. +48 56 644 83 01
tel. kom. +48 790 206 810
e-mail: k.olszewska@tos.art.pl
Szczegóły

Skip to content