Cello Festival – Jacob Shaw i David lau Magnussen

Opublikowano: 24 czerwca 2019 r.
Kategorie: Festiwale

Centrum Kultury Dwór Artusa, 11.07.2019 (czwartek), godz. 20.00


Podczas kolejnego koncertu mistrzowskiego odbywającego się w ramach Cello Festivalu posłuchamy dwójki niezwykłych twórców Jacoba Shawa i Davida Iau Magnussena. Artyści zaprezentują recital Inspired by Folk. Składa się on z utworów napisanych przez wielkich kompozytorów muzyki klasycznej, którzy tworząc je inspirowali się muzyką ludową, folkiem i czymś co dziś określamy jako world music. W trakcie koncertu usłyszymy m.in. dzieła Edwarda Griega, Roberta Schumanna, Manuella De Falli, Davida Poppera, a nawet Franghiza Ali-Zade’a.

Jacob Shaw – urodzony w Londynie brytyjski wiolonczelista i prezes własnej fundacji Scandinavian Cello School, promującej młode talenty. Jako nauczyciel prowadził lekcje mistrzowskie na uczelniach muzycznych i konserwatorskich na całym świecie. Jeden z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych wykonawców muzyki klasycznej.

David Lau Magnussen – jeden z czołowych duńskich pianistów. Koncertuje zarówno jako solista jak i kameralista w większości krajów Europy i Azji. W swojej karierze otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi prestiżową Oddfellow Artist Award. Oprócz regularnych występów w radiu i telewizji, w swoim dorobku ma także nagrania kilku płyt. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie, jest również żywo zainteresowany filozofią muzyki i życia: oprócz koncertów regularnie wygłasza wykłady o życiu „widzianym” z perspektywy stołka fortepianowego.

Skip to content