Czy jesteśmy tu sami?

Opublikowano: 5 sierpnia 2019 r.
Kategorie: Festiwale

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, 22.08.2019 (czwartek), godz. 21.30


22 sierpnia na frontowej elewacji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostanie zaprezentowany film „Czy jesteśmy tu sami?”, poświęcony poszukiwaniu życia na innych planetach.

„Czy jesteśmy TU sami?” to widowiskowa podróż po najodleglejszych zakątkach naszej galaktyki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „czy jesteśmy sami w kosmosie?”. Dzięki przygotowanemu przez nas pokazowi, uczestnicy festiwalu „Bella Skyway „będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć, na największym ekranie w Toruniu, filmową opowieść o naszym Układzie Słonecznym. Podróż rozpocznie się sprzed budynku centrum nauki, a po powrocie na Ziemię będzie można zobaczyć spektakularny pokaz laserowy połączony z pirotechnicznym show.

Ze względów organizacyjnych Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zwraca się z prośbą do uczestników, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu, aby skorzystali z komunikacji miejskiej, jednośladów lub dotarli na miejsce piechotą. Liczba miejsc parkingowych będzie bowiem ograniczona.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w 2012 roku po raz pierwszy wzięło udział w toruńskim festiwalu światła. W Fosie Zamkowej zaprezentowano gigantycznych rozmiarów model fulerenu. W 2016 roku Młyn Wiedzy przygotował (wykorzystując technologię laserową) „Światłoczułą historię Torunia”, wyświetloną na elewacji budynku centrum nauki. W 2017 i 2018 roku uczestnicy festiwalu mogli obejrzeć wyjątkowe spektakle teatralne, wykorzystujące światło UV i koncepcję teatru cieni.

Skip to content