Dariusz Żejmo – Malarstwo. 25-lecie pracy twórczej – wernisaż

Opublikowano: 25 lutego 2019 r.
Kategorie: Wystawy

Centrum Kultury Dwór Artusa, 05.03.2019 (wtorek), godz. 18:30


Wystawa Dariusza Żejmo, którą w marcu prezentuje Galeria Artus, organizowana jest z okazji 25-lecia twórczości artysty. Jest skromną próbą ujęcia, z jego bogatego dorobku, kwintesencji jego sztuki, charakteryzującej się niepowtarzalnym, żywym stylem, wyrazistą kolorystyką i precyzyjnym realizmem.

W swojej twórczości Dariusz Żejmo przeszedł długą drogę, od surrealno-hiperrealistycznej animalistyki, przez sztukę erotyczno-kobiecą, aż po etap wenecko-sycylijski, na którym skupia się obecnie, czerpiąc inspiracje z podróży, plenerów nad basenem Morza Śródziemnego. Jego malarstwo kipi witalnością, żywymi barwami, a realistyczne weduty prosto z weneckich ulic sprawiają wrażenie jedynego w swoim rodzaju portalu, z którego widz chciałby skorzystać.

Dariusz Żejmo urodził się w 1966 roku w Kożuchowie. Obecnie mieszka w Toruniu. W 1988 roku ukończył dyplom pod kierunkiem prof. Janusza Kaczmarskiego na specjalizacji malarstwo, na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorem foto-grafik, ilustracji i okładek do kilkudziesięciu książek, projektantem grafik wydawniczych, okładek i ilustracji czasopism dziecięcych. Nagrodzony w 2000 i 2001 roku przez Fundację Dziecka Nagrodą DONGA. W swojej twórczości poświęca się w głównej mierze malarstwu. Projektuje także lampy, rzeźby i freski. Wystawiany m.in. w Polsce, Irlandii, Szwajcarii i Niemczech w takich miejscach, jak Galeria Wirydaż w Lublinie, Show Gallery w Cork, czy też Rathaus w Stuttgarcie.

Skip to content