Dice, Machaon, Starting Over

Opublikowano: 3 listopada 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki – OD NOWA, 10.11.2018 (sobota), godz. 20.00


Klub Od Nowa zaprasza na koncert promujący nowy album zespołu Dice w Toruniu!

Gdzie: Od Nowa, ul. Gagarina 37A, Toruń

Kiedy: 10.11.2018r. (sobota)

Godzina: 20:00

Wstęp: 15zł

Nowy Świt Tour 2018

Zapraszamy na koncert Dice w Toruniu, który odbędzie się w klubie muzycznym Od Nowa! To trasa promująca album Dice – „Nowy Świt” (2018, Luna Music Polska)! Razem z Dice zagrają toruńskie Machaon oraz Starting Over!

Zagrają:

Dice – www.dicerocks.plwww.facebook.pl/dicepl , www.youtube.com/DiceRocksVEVO , www.dice.bandmerch.pl

Machaon – www.facebook.com/machaon.project

Starting Over – https://www.facebook.com/Starting-Over-207729516397950/

Na koncercie można będzie zaopatrzyć się w świeżutkie, premierowe płyty Dice – „Nowy Świt” (2018, Luna Music Polska). Będą na Was czekać także poprzednie płyty Dice – „Paradice” (2015, Luna Music Polska) i „Stara Historia” (2013, Luna Music Polska)!

DICE

„Dice muzycznie kwalifikują się do ekstraklasy polskiego ciężkiego rocka.”, „Okraszony zabójczymi riffami hard rock.”, „Rockowi dżentelmeni.”, „Zadziorne gitarowe riffy; świetne, przykuwające uwagę wokale; doskonała sekcja; interesujące solówki; polskojęzyczne teksty”- tak Magazyn Gitarzysta opisuje ten polski hard rockowy zespół, który na koncie ma już trzy płyty długogrające wydane przez wytwórnię Luna Music Polska. Płyty noszą tytuły „Stara Historia” (2013, Luna Music) oraz „Paradice” (2015, Luna Music) i „Nowy Świt” (2018, Luna Music Polska). Najnowsza płyta trafiła do sklepów 23.02.2018r., a zespół na w lutym wyruszył w trasę promującą album. Płyty zespołu są do nabycia w m.in. w salonach Empik, Media Markt, Saturn, Merlin.pl, oraz na koncertach. Single z nowej płyty:

https://m.youtube.com/user/DiceRocksVEVO

Wywiad z DICE dla MAGAZYNU GITARZYSTA:

http://www.magazyngitarzysta.pl/ludzie/wywiady/18580-dice.html

MACHAON

Machaon to zamierzenie muzyczne wynikające z chęci robienia czegoś więcej niż tylko standardowe, codzienne zachowania. MACHAON wykluł się nad linią HORIZONtu kilka lat temu i od tamtej pory powolutku przeobraża się z gąsienicy w motyla…

MACHAON projekt muzyczny powołany w 2008 roku przez Władysa Szlachtowicza (teksty) i Krzysztofa Opalińskiego (muzyka), co zaowocowało wydaniem studyjnej płyty HORIZON (Opowieści z krańca). Muzykę tkwiącą korzeniami w transach zimnej fali końca lat 80. i opartą na mocnym, rytmicznym groovie okraszają poetyckie teksty konstatujące otaczającą rzeczywistość. Przez lata dojrzewała myśl, by w twórczość tę tchnąć nieco życia i naturalności. Po krótkim epizodzie scenicznym w 2015 roku, towarzyszącym promocji EPki, zespół wraca do aktywności.

www.facebook.com/machaon.project/

STARTING OVER

Zespół założony w kwietniu 2017 roku. Gatunek rock/grunge.W dorobku możemy pochwalić się zajęciem III miejsca na X Festiwalu Lipa w Lipnie. Dodatkowo nasz perkusista zdobył wyróżnienie „Spec Lipa 2017”. Warto nadmienić, że był to nasz pierwszy publiczny występ. W marcu bieżącego roku wydaliśmy swoją pierwszą EPkę. W skład zespołu wchodzą: Piotr Gazda – gitarawokal, Grzegorz Borowiec – bas, Bartek Wojke – perkusja/wokal wspierający

https://www.facebook.com/Starting-Over-2 07729516397950/

O płycie Dice – „Nowy Świt” (2018, Luna Music Polska):

„Nowy Świt” to trzeci album zespołu Dice. Przynosi on ze sobą muzykę, która płynie w żyłach grupy czyli hardrock w czystej postaci! Głośno, wartko i z głębi serca. Dice, czyli Łukasz Przybylski, Karol Przybylski, Mateusz Szeremeta i Bartosz Izak, ma zaszczyt zaprezentować piętnaście premierowych utworów, które zabiorą Was w krainę ciężkiego rocka! Mimo, że album pełny jest niespodziewanych, szaleńczych zwrotów to finalnie znaleźć można tu także kilka wprowadzających w stan melancholii momentów dających czas na nabranie tchu przed dalszą wędrówką w świat ciężkich gitar, tłustego basu i dudniących bębnów.

Album „Nowy Świt” jest podzielony na trzy części. Nowe utwory znalazły się w częściach A i B. Natomiast część X stanowią utwory nagrane z wyjątkowej okazji. Nagranie płyty „Nowy Świt” zbiegło się z dziesięcioleciem istnienia Dice i dlatego zespół dodatkowo nagrał parę utworów z poprzednich dwóch albumów w zupełnie odmiennych aranżacjach. Płyta Dice – „Nowy Świt” jest owocem dziesięciu lat wspólnego grania, dziesięciu lat doświadczeń, dziesięciu lat przyjaźni i dziesięciu lat dążeń do samodoskonalenia.

Dice otrzymał wiele wsparcia przy pracy nad płytą. Dzięki wytwórni Luna Music Polska album trafi w Wasze ręce. Nad dźwiękiem czuwał Sebastian Kaczmarczyk ze Studia Bastion. Nowe logo zespołu oraz wykwintną szatę graficzną płyty przygotowała Hanna Dąbrowska. Swoimi zdjęciami okładkę wzbogacili Michał Kucyrka oraz Krzysztof Kaciupa. O rozgłos medialny pomagają nam zadbać: Antyradio, Lupus Unleashed, SZarpidrut, Radio Rock Time, Muzykoholicy, Metal Mundus oraz Back Door Music.

Płyta Dice – „Nowy Świt” wydana przez Luna Music Polska będzie miała swoją premierę 23.02.2018r. i wtedy też trafi na półki najlepszych sklepów muzycznych w Polsce. Co więcej, płytę można nabyć także w formie albumu cyfrowego dostępnego na wszystkich platformach!

www.dicerocks.pl

www.facebook.pl/dicepl

www.youtube.com/DiceRocksVEVO

www.youtube.com/dicepl

www.dice.bandmerch.pl

www.luna.pl

www.facebook.pl/bastionseb

www.michalkucyrka.pl

www.krzysztofkaciupa.pl

www.antyradio.pl

www.lupusunleashed.blogspot.com

www.szarpidrut.pl

www.rocktime.pl

www.muzykoholicy.com

www.metalmundus.pl

www.backdoormusic.pl

Skip to content