DKKF „Szpulka” – Sofia – pokaz filmu i dyskusja

Opublikowano: 13 stycznia 2019 r.
Kategorie: Film

Centrum Kultury Dwór Artusa, 17.01.2019 (czwartek) godz. 18:30


Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy „Szpulka” prezentuje projekcje filmowe połączone z dyskusją. Podczas spotkań prezentowane są filmy o szeroko pojmowanej tematyce kobiecej. Na czwartym spotkaniu DKKF „Szpulka” obejrzymy film Sofia (2018).
Film opowiada o współczesnym Maroku, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Reżyserka Meryem Benm’Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

Po seansie odbędzie się rozmowa o filmie przy kawie, herbacie i ciastkach. Dyskusję poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy.

Podczas projekcji i dyskusji zapewniamy bezpłatną opiekę dla dzieci od 3 roku życia.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa

Skip to content