Dni Torunia pełne emocji

Opublikowano: 20 czerwca 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Święto Muzyki, druga edycja ekscytujących zawodów linoskoczków, koncert Dixie Brotherhood, coroczna ceremonia odsłonięcia kolejnych katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd, a także piknik rodzinny z transmisją meczu Polska – Kolumbia i występem gwiazdy, Eweliny Lisowskiej – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Torunia podczas Święta Miasta. Świętowanie w tym roku potrwa od czwartku, 21 czerwca do niedzieli, 24 czerwca 2018 roku. 

Toruń po raz kolejny będzie obchodził swoje święto i jak co roku nie może zabraknąć wielu atrakcji z nim związanych. W dniach od 21 do 24 czerwca Rynek Staromiejski i jego okolice staną się sercem tętniącym życiem, muzyką, niezwykłymi emocjami i sportową rywalizacją. Każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest w czym wybierać. Począwszy od wystaw, przez gorące premiery teatralne – Natan Mędrzec w Teatrze im. Wilama Horzycy, a skończywszy na mocnych wrażeniach zapewnionych przez sportowców. Tych ostatnich z całą pewnością nie zabraknie, bo czeka nas zarówno Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup, II Toruń Speedline Cup, czyli turniej najszybszych linoskoczków czy Międzynarodowy Turniej piłki nożnej chłopców w kategorii junior młodszy i turniej 8-mek wioślarskich ze sternikiem (oba o prestiżowe puchary Prezydenta Miasta Torunia). Nie zabraknie też emocji związanych z Mistrzostwami w piłce nożnej w Rosji..

Dla tych jednak, którzy bardziej pragną obcować z kulturą i sztuką wciąż czeka moc koncertowych i festiwalowych atrakcji. Podczas Dni Torunia rozpoczną się kolejne edycje Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Na językach” oraz Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Święto Miasta będzie także dobrą okazją, aby podsumować 40 lat współpracy między miastami partnerskimi, Toruniem i Getyngą. Z tej okazji zaplanowany został Koncert Prezydencki , pt. „Zmartwychwstanie – Siostrzana symfonia nadziei” (w ramach festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”), a także wystawa „Toruń – Getynga. 40 lat partnerstwa”. Nie zabraknie także możliwości skorzystania z atrakcji Jarmarku Katarzyńskiego, czy udania się na „Ognistą Kupalnockę na Zamku Krzyżackim”, gdzie noc pełna będzie wrażeń!

 

Piernikowa Aleja Gwiazd

 Dni Torunia 2018

Z całą pewnością najważniejszym wydarzeniem Święta Miasta będzie Piernikowa Aleja Gwiazd, która odbędzie się 23 czerwca na Rynku Staromiejskim.

Tradycyjnie na Rynku Staromiejskim odsłonięte zostaną dwie nowe tablice – przyjmujące kształt najpopularniejszych toruńskich pierników – katarzynek. Na mosiężnych tablicach w kształcie toruńskiego przysmaku znajdują się nazwiska osobistości zasłużonych dla Torunia, którzy wyróżnieni zostali przez Urząd Miasta. W tym roku swoje autografy odsłonią Jarosław Józefowicz, Prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, jeden z najwybitniejszych toruńskich przedsiębiorców oraz Filip Wolak, fotograf, pilot i zwycięzca jednego z najważniejszych konkursów fotograficznych o randze światowej – „Sony World Photography Awards 2016”. Uroczystość rozpocznie się o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim. Ceremonię poprzedzi koncert Dixie Brotherhood o godz. 19:30, natomiast po odsłonięciu w ramach Koncertów Pod Gwiazdami o godz. 20:45 wystąpi Piotr Bukartyk z zespołem.

 

Starówkę wypełni muzyka

 

Dni Torunia otworzy coroczne Święto Muzyki, które 21 czerwca, w pierwszy dzień lata, nie tylko zaprosi mieszkańców miasta do posłuchania przeróżnej muzyki „na żywo”, ale także pozwoli spotkać się z lokalnymi twórcami. Święto, zgodnie z hasłem „Muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”, to nie festiwal, ale przeżywanie muzyki i doświadczenie jej energii.

Wydarzeniu przyświeca idea, aby szerokiej publiczności umożliwić obcowanie z różnymi stylami muzycznymi, z którymi nie zawsze im było po drodze, w miejscach, które znajdują się na ich codziennej trasie. Również w Toruniu spotkać będzie można w ten dzień najrozmaitsze zespoły czy solistów, którzy ulokowani w najróżniejszych punktach na toruńskiej Starówki, wprowadzać będą swoją muzyką w letni nastrój.

W tym roku od godz. 12:00 koncerty odbywać się będą zarówno w plenerze, w takich miejscach jak Cosmopolis, Rynek Nowomiejski, Wieża Ratuszowa, okolice Teatru im. Wilama Horzycy, skrzyżowania ulic Szerokiej i Mostowej, Królowej Jadwigi i Wielkich Garbar, Mostu Paulińskiego i Podmurnej, jak i w lokalach takich Hard Rock Pub Pamela, Kawiarnia Lenkiewicz czy Klubokawiarnia Cyrkowa. Pełen program wydarzeń na stronie Święta Muzyki: www.swietomuzyki.pl

 

II Toruń Speedline Cup

 

Z pewnością fanów mocnych wrażeń zainteresują widowiskowe zawody linoskoczków. Po raz drugi na Starówkę, tym razem 22 czerwca 2018 od godz. 17:00 na Rynku Staromiejskim na wysoko rozpiętej linie zobaczymy najszybszych linoskoczków świata, którzy zmagać się będą w II Toruń Speedline Cup. Oprócz samych zawodów nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – dzieci pod okiem doświadczonych instruktorów będą miały okazję nauczyć się podstaw chodzenia po linie. Doskonała zabawa gwarantowana!

 

Piknik na Błoniach z doskonałą muzyką i piłkarskimi emocjami!

 

Jeszcze większe emocje z całą pewnością dostarczy jedna z największych imprez plenerowych tego roku – rodzinny piknik na Błoniach Nadwiślańskich. Już 24 czerwca od godz. 15:00 na całe rodziny czeka moc atrakcji – przede wszystkim sportowych ze względu na Mistrzostwa Świata piłki nożnej w Rosji. Dla wszystkich fanów futbolu czeka też coś specjalnego! Na meczu Polska – Kolumbia, od godz. 20:00, kibicować biało-czerwonym będzie można w specjalnej strefie, gdzie na ogromnym telebimie wyświetlony zostanie mecz. Zarówno piknik, jak i Dni Torunia zwieńczy koncert niezwykłej gwiazdy, Eweliny Lisowskiej!

 ***

Na Dni Torunia, które odbędą się w dniach 21 – 24 czerwca 2018 zaprasza Prezydent Miasta Torunia i Miasto Toruń.

***

Program Kulturalnego Lata uzupełniają mniejsze i większe imprezy sportowe, artystyczne, warsztatowe i festynowe. Więcej informacji można znaleźć w serwisie internetowym www.kulturalnelato.pl.

Skip to content