Dobry pomysł na start kariery dziennikarskiej

Opublikowano: 27 lipca 2022 r.
Kategorie: Inne

Masz talent do sprawnego posługiwania się słowem, a do tego śledzisz na bieżąco wydarzenia w kraju i na świecie? To znak, że dziennikarstwo może być dobrym pomysłem na ścieżkę zawodową! Jeśli chcesz sprawdzić swoich sił w tej dziedzinie, to prześlij fragment swojej twórczości i współtwórz jeden z toruńskich portali internetowych!

Wiele z osób, które pragną podążać dziennikarską ścieżką nie wie, od czego ma zacząć. Dla takich osób dobrym pomysłem na start kariery może być założenie własnego bloga i publikacja swoich pierwszych materiałów bądź publikacja swoich tekstów w serwisach już istniejących. Taką szansę daje Toruńska Agenda Kulturalna, która zachęca zwłaszcza młodych adeptów dziennikarstwa do współtworzenia jednego z toruńskich portali internetowych „Kulturalny Toruń”. Inicjatywa ma na celu odkrycie nowych talentów dziennikarskich i pomoc w realizacji marzeń redaktorskich. Ciekawe opowieści, reportaże czy wywiady mają szanse zostać opublikowane na łamach jednego z najbardziej popularnych serwisów informacyjnych w Toruniu.

Co trzeba zrobić?

Inicjatywa skierowana jest do każdego zainteresowanego, bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Aby wziąć w niej udział, należy przesłać fragment swojej twórczości na adres e-mail info@tak.torun.pl .Wraz z tekstem należy przesłać swoje dane osobowe oraz kilka słów o sobie, a w tytule wiadomości należy wpisać „Zgłoszenie tekstu do serwisu Kulturalny Toruń”. Spośród przesłanych zgłoszeń Toruńska Agenda Kulturalna wybierze dwa teksty miesięcznie, które zostaną opublikowane w serwisie Kulturalny Toruń. Organizator zastrzega sobie możliwość nieopublikowania żadnego tekstu, jeśli przesłane zgłoszenia nie będą spełniały podstaw poprawnej polszczyzny bądź jeśli zgłoszenia nie zostaną przesłane.

Przy wyborze będzie brana pod uwagę zarówno kreatywność, jak i poprawność gramatyczna i stylistyczna przesłanych tekstów. Toruńska Agenda Kulturalna zastrzega sobie możliwość odrzucenia tekstów, które zawierają błędy w pisowni bądź naruszają ogólnie przyjęte zasady dobrych obyczajów. Odrzucone zostaną również wszystkie wypowiedzi mogące wywołać zbiorową dezaprobatę lub niepokój publiczności, zawierające słowa powszechnie uznawane za obraźliwe, a także wystąpienia natury politycznej.

Serwis Kulturalny Toruń

Kulturalny Toruń to portal zarządzany od czterech lat przez Toruńską Agendą Kulturalną, który stanowi jedną z największych baz zawierających informacje o wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Toruniu. Strona zawiera kalendarium nadchodzących wydarzeń, zapowiedzi premier teatralnych, koncertów czy festiwali, a także relacje z najważniejszych wydarzeń. Nowa inicjatywa Toruńskiej Agendy Kulturalnej wzbogaci portal o ciekawe teksty, które będą mogły umilić czas wolny torunianom i turystom.

Skip to content