Drugi rockandrollowy Festiwal Wspomnień!

Opublikowano: 19 lutego 2018 r.
Kategorie: Festiwale

CKK Jordanki, 16.03.2018, g. 18:00


Bohdan Łazuka, Romuald Lipko Band, Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak i Grzegorz Wilk – plejada nazwisk na Drugim Festiwalu Wspomnień nie pozostawia złudzeń, że dla wszystkich melomanów szykuje się niecodzienny wieczór, wypełniony niezwykłymi przebojami i nieznanymi dotąd anegdotami. Z pewnością 16 marca w Toruniu będzie się działo!

Rockandrollowy Festiwal Wspomnień już po raz drugi odbywa się w Toruniu. Już 16 marca, w Sali Koncertowej CKK Jordanki wystąpią wyśmienite gwiazdy polskiej muzyki z kompilacją swoich przebojów. Następnie artyści zostają zaproszeni do rozmowy w konwencji scenicznego talk-show. Podobnie jak rok temu, nie zabraknie muzycznych wspomnień z lat 60. i 70. czy ciekawych i nieopowiadanych wcześniej historii. W rolę prowadzącej wcieli się Maria Szabłowska, znana i lubiana dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Wiązanki największych hitów, przeplatane z rozmowami w lekkim, humorystycznym tonie – ta konwencja doskonale sprawdziła się na Pierwszym Festiwalu Wspomnień. Ten rok zapowiada się równie ciekawie – prowadzącą będzie ikona dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska. Przypomnijmy, że to ona przez wiele lat prowadziła Wideotekę Dorosłego Człowieka, w której to właśnie muzyka przeplatała się w wywiadami – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

 

Podczas Drugiego Festiwalu Wspomnień czeka nas:

Recital Bohdana Łazuki – Osobowość polskiego kina oraz kabaretu, prezenter radiowy oraz aktor teatralny znany z kultowych ról komediowych. Występował między innymi w spektaklach kabaretowych Olgi Lipińskiej oraz Kabarecie Starszych Panów.

 

Występ Romuald Lipko Band – Romuald Lipko to polski kompozytor oraz multiinstrumentalista, grający na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Znany przede wszystkim jako klawiszowiec oraz lider zespołu Budka Suflera. Współpracował z wieloma najpopularniejszymi artystami w Polsce. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Zdzisławy Sośnickiej czy Izabeli Trojanowskiej.

 

Romuald Lipko wystąpi wraz z następującymi gośćmi:

 

Izabela Trojanowska polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku współpracowali z nią Budka Suflera i Romuald Lipko, który pisał dla niej piosenki. W tamtym czasie powstały największe przeboje Izabeli Trojanowskiej: „Tyle samo prawd ile kłamstw”, „Wszystko czego dziś chcę”, Tydzień łez”, Jestem twoim grzechem” czy „Sobie na złość”.

 

Felicjan Andrzejczak – piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982 – 1983. Wraz z nimi nagrał takie przeboje jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”.

 

Grzegorz Wilk wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. W 1998 roku został laureatem programu „Szansa na sukces”, a w 2002 roku zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. Od 2005 roku jest natomiast solistą w programie „Jaka to melodia?” w TVP1.

 

 

Bilety na Drugi Festiwal Wspomnień:

Bilety w cenie 60 zł na Festiwal Wspomnień dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

  • Festiwal Wspomnień (Bohdan Łazuka, Romuald Lipko Band i goście: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk)

Dzień po Festiwalu Wspomnień wystąpi legenda brytyjskiej muzyki, Shakin’ Stevens. To będzie jedyny występ tego artysty w Polsce i pierwszy od 2014 roku! Shakiemu towarzyszyć będzie dziewięcioosobowy zespół, z którym wykona nowe ekscytujące aranżacje wybranych jego hitów, wraz z piosenkami ze wszystkich gatunków muzycznych, w których nagrywał – włączając w to nowe piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times” – mieszającego klasyczny rock, Americanę, gospel, country i blues. Dodatkowo, jak zawsze w przypadku Shaky’iego, będą także niespodzianki! Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

Bilety na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times:

Bilety w cenie 70 zł – trybuny, 100 zł – płyta, 200 zł bilet VIP (w tym: poczęstunek, open bar bezpłatny parking) na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times lub karnety w cenie 120 zł i 150 zł na oba wydarzenia dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

·         Koncert Shakin Stevens: Echoes Of Our Times

Dostępna jest także możliwość wykupienia własnej loży na czas koncertu (dostępnej w czasie godzinę przed i także po koncercie) w cenie 1000 zł

Karnety na oba wydarzenia:

·         Karnety w cenie 120 i 150 zł na oba wydarzenia dostępne wyłącznie w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00.

Więcej informacji na: festiwalwspomnien.eu

***

Organizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

 

[fot. materiały organizatora]

Skip to content