„Duch Błękitnej Armii 2018” Koncert Komety i Spirit of 84

Opublikowano: 4 września 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Lizard King, 13.09.2018 (czwartek), godz. 19.00


Duch Błękitnej Armii 2018 – obóz wyzwań dla uczniów oraz koncert zespołu Komety i Spirit of 84, to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Torunia i okolic o roli, jaką odegrała Armia gen. Hallera w wyzwalaniu ziem północnej Polski. Chcemy docierać z wiedzą na temat Błękitnej Armii do ludzi w sposób innowacyjny i kreatywny.

DWA RODZAJE AKTYWNOŚCI:

I. BEZPŁATNY KONCERT
Data: 13 września 2018, 19.00
Miejsce: Lizard King
Zagrają: Komety i Spirit of 84

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 20 sierpnia:
– Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22 (poniedziałek – piątek, godz. 9.00 – 17.00)
– Lizard King Toruń, Kopernika 3 (wtorek – sobota, od godz. 18.00)

II. BŁĘKITNY OBÓZ WYZWAŃ
Błękitny Obóz Wyzwań odbędzie się we wtorek 11 września od godz. 10.00 w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu w okolicach Martówki. W obozie będzie można doświadczyć trudów żołnierskiego życia, pokonać własne słabości i pogłębić swoją wiedzę historyczną. Impreza jest bezpłatna, przeznaczona dla młodzieży szkolnej. Zapisy grup 8-10 osobowych po kontakcie e-mailowym kontakt@archipelag-inicjatyw.pl od 03.09 do 08.09.2018. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

RYS HISTORYCZNY
Powstała we Francji Armia Polska zwana Armią Hallera lub Błękitną Armią składała się głównie z ochotników w dużej części emigrantów polskich rozsianych po Europie przez zawieruchę pierwszej wojny światowej. Znacząco przyczyniła się do odzyskiwania dla Polski m.in. ziem Pomorza, w tym Torunia, do którego wkroczyła 18 stycznia 1920.

O ZESPOŁACH
– Komety, uznawane za jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii – Lesława w roku 2002. Od tego czasu grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy.

– Spirit of 84 to zespół hardcore-punkowy, powstały w 2003 r. jako kontynuacja zespołu Żółte Słoniki. Zespół gra muzykę osadzoną w polskim punku lat 80-tych z elementami innych gatunków o ciekawej liryce i przekazie.

Organizatorem akcji jest Fundacja Archipelag Inicjatyw. Projekt sfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury (Program Kultura Interwencje) oraz gminy miasta Toruń.

Partnerami wydarzenia jest Kamienica Inicjatyw oraz Lizard King.

Patronami medialny jest Polskie Radio Pomorza i Kujaw oraz TVP3 Bydgoszcz.

Skip to content