Dzień Matki pełen przebojów!

Opublikowano: 18 maja 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Toruńska Agenda Kulturalna, Rynek Staromiejski, 25.05.2018, g. 17:30


Już 25 maja o godz. 17:30 na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpi siedmioosobowy zespół pod dyrekcją Katarzyny Pumy Piaseckiej i zaprezentuje hity polskiej i światowej muzyki. Towarzyszyć im będzie Lora Szafran, a także Arek Kłusowski. Koncert poprowadzi legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego, Maria Szabłowska i dziennikarz Polskiego Radia, Marcin Kusy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Energy Puma Band to z pewnością jedyny taki zespół w Polsce. Siedmioosobowy zgrany band, złożony z wybitnych muzyków, absolwentów oraz wykładowców Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją wszechstronnej artystki, Katarzyny „Pumy“ Piaseckiej – dyrygentki, kompozytorki, aranżerki, pianistki, autorki tekstów, producentki. To grupa dojrzałych osobowości artystycznych działająca od 2012 roku. Energy Band to skład nowoczesnego small bandu powiększanego do big bandu wykonującego standardy muzyki rozrywkowej, jak i utwory autorskie w nietuzinkowych, energetycznych aranżacjach.

Dzień Matki z Energy Puma Band  

Występ Energy Puma Bandu z całą pewnością będzie wydarzeniem pełnym pozytywnej i dobrej energii, i na długo zapisze się w pamięci słuchaczy. Szczególnie, że z big bandem wystąpi dwoje znajomitych solistów – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Katarzyna „Puma” Piasecka w swojej karierze współpracowała z wieloma znanymi osobistościami muzycznymi, takimi jak: Chester Thompson, Bob Stoloff, Alan White, Natalia Kukulska, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Stanisław Fiałkowski czy Zygmunt Kukla. W Toruniu wraz z zespołem wystąpi Lora Szafran, uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych oraz Arek Kłusowski, uczestnik The Voice of Poland i Idola, a także jeden z najoryginalniejszych głosów w kraju!

Na koncertach Energy Puma Band grywa repertuary takich artystów jak Stevie Wonder, Ray Charles, Earth Wind & Fire czy Czesław Niemen, choć nie brakuje też twórczości autorskiej. Możemy zatem spodziewać się zjawiskowej oprawy artystycznej!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na koncercie przewidziane są miejsca siedzące.

***

Organizatorem wydarzeń jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.


fot. materiały organizatora


Skip to content