Dzień z kulturą Chin – pokazy filmowe i degustacja

Opublikowano: 23 stycznia 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Kino Centrum CSW, 26.01.2019 (sobota) godz. 14:00


Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje sie pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych.

MŁODZIEŃCZY STYL (Qing Chun Pai)

Pozbawiona wysłodzenia czy moralizatorskiej nuty ujmująca historia o nastoletniej miłości i młodzieńczych ambicjach. Podczas pamiątkowej sesji zdjęciowej przed egzaminami na studia, licealista Ju Ran wyznaje miłość Huang Jingjing – dziewczynie, do której wzdychał przez ostatnie trzy lata. Ku wielkiemu szczęściu Ju okazuje się, że Huang odwzajemnia jego uczucia. Licealiści zostają parą, ale ich szczęście rujnuje matka Huang Jingjing. Zmęczona ciągłymi konfliktami dziewczyna porzuca ukochanego. Ju Ran próbuje odzyskać straconą miłość, ale jego starania na nic się zdają. Na domiar złego chłopak łamie sobie kość ogonową w niefortunnym wypadku. Rozstanie i dolegliwości zdrowotne odbijają się na wynikach egzaminu. Jingjing zostaje przyjęta na studia do najbardziej prestiżowej uczelni w Chinach – Fudan University w Szanghaju. Ju Ran postanawia powtórzyć ostatnią klasę liceum, ponownie podejść do egzaminu i odzyskać swą ukochaną. Rozpoczyna się pogoń za marzeniami.

THARLO

Tharlo ma 40 lat, umie wyrecytować z pamięci Czerwoną Książeczkę Przewodniczącego Mao i właśnie po raz pierwszy w życiu zamierza zrobić sobie zdjęcie do dowodu osobistego. Wymaga to jednak wizyty u fryzjerki. Jak się okazuje, bardzo sympatycznej.

Kolegium Jagiellońskie, Instytut Konfucjusza w Toruniu oraz Kino Centrum w CSW Toruń zapraszają!

DZIEŃ Z KULTURĄ CHIN – pokazy filmowe i degustacja!

Sobota 26 stycznia 2019

14.00 – 16.00 „Duża ryba i begonia”
16.00 – 17.30 degustacja kuchni chińskiej
17.30 – 19-30 „Młodzieńczy styl”
19.45 – 21.45 „Tharlo”

Wstęp wolny!

O filmach: DUŻA RYBA I BEGONIA (Da Hai)

https://www.youtube.com/watch?v=CnMc_6UbDnU

Skip to content