Dzika przyroda w obiektywie

Opublikowano: 23 lutego 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, 6.03.2018,


6 marca Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” udostępnia kolejną wystawę czasową. Tym razem zaprosimy na ekspozycję zdjęć z ostatnich 15-tu edycji najstarszego konkursu fotografii przyrodniczej „Wildlife Photographer of the Year”.

Wystawę tworzy 70 zdjęć. Zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce.

Na wystawie zobaczymy wybrane zdjęcia z konkursu w latach 2002 -16, organizowanego corocznie, od 1965 r., przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od czterech lat wyłącznie przez Muzeum. Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii Natury, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci. Do zdobycia nagrody aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je, jeśli obraz zawiera w sobie połączenie oryginalnego spojrzenia, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie.

Ekspozycja będzie dostępna do 6 maja br.


[fot. „Strażnik plaży” | Mac Stone | USA | Materiały organizatora]

Skip to content