E-warsztaty wokalne z #TAKzostanwdomu

Opublikowano: 3 kwietnia 2020 r.
Kategorie: Koncerty Warsztaty

Toruńska Agenda Kulturalna, przez wzgląd na obowiązującą sytuacje zachęca do pozostania w domu i korzystania z kulturalnej ofery on-line w ramach akcji #TAKzostanwdomu. Na stronie poświęconej projektowi ruszył dzisiaj kolejny cykl e-warsztatów, tym razem poświęconego wokalowi, który poprowadzi Wioleta Markowska. W pierwszym odcinku uczestnicy dowiedzą się jak dbać o głos na co dzień i jakie ćwiczenia należy wykonywać. Zapraszamy na stronę https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/

W ramach kolejnych obostrzeń najbezpieczniej jest pozostać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Tam też przeniosły się instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i korzystaj z kolejnych atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Poćwicz wokal on-line

Na stronie #TAKzostanwdomu i na kanale Youtube Toruńskiej Agendy Kulturalnej pojawił się pierwszy odcinek e-warsztatów wokalnych poprowadzonych przez Wioletę Markowską. Podczas pierwszego z trzech wirtualnych spotkań uczestnicy dowiedzą się jak należycie przygotowywać swój głos, rozgrzewać aparat głosowy i trenować dykcję. Zajęcia z pewnością przydadzą się nie tylko przyszłym wokalistom, ale również osobom, które planują prace związaną z konferansjerką, komentowaniem wydarzeń sportowych czy pracą w radiu. Kolejne e-warsztaty będą pojawiać się co tydzień na kanale Youtube Toruńskiej Agendy Kulturalnej, a także na stronie https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/

Wioleta Markowska to utalentowana wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ćwierćfinalistka IX edycji telewizyjnego talent show The Voice of Poland. Śpiewa od 9 roku życia, na swoim koncie ma liczne nagrody zdobywane przez lata na festiwalach piosenki. Od 2018 roku spełnia się zawodowo jako trener wokalny. Obecnie pracuje także nad autorskim materiałem muzycznym.

Więcej warsztatowych atrakcji

Warsztaty wokalne to druga seria zajęć organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną w ramach cyklu e-warsztatów przygotowanych w akcji #TAKzostanwdomu. Na stronie dostępny jest także pierwszy odcinek serii dotyczącej fotografii prowadzonej przez Lenę Paracką-Werner. W nadchodzących tygodniach publikowane będą kolejne edukacyjne filmy przygotowane przez utalentowanych instruktorów z różnych dziedzin kultury. Już w najbliższym czasie na stronie projektu pojawią się także pierwsze materiały w ramach warsztatów muzycznych i tanecznych. W międzyczasie na kanale zaprezentujemy kolejny odcinek warsztatów fotograficznych, który dotyczyć będzie sposobu opowiadania historii przez zdjęcia.

Retransmisje letnich koncertów

W ramach akcji #TAKzostanwdomu zachęcamy również do posłuchania retransmisji z letnich koncertów organizowanych w Toruniu w minionych latach. Na stronie dostępne są już dwa wyjątkowe, niepublikowane wcześniej nagrania występów ze Sceny Letniej z 2019 roku. Pierwszym z nich jest koncert brytyjskiego artysty – Danny’ego Handley’a – wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends. Drugim natomiast jest występ inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła, który łączy blues i rock w autorskich kompozycjach.

Koncerty zostały zarejestrowane w ramach Sceny na Wiśle w Toruniu. Zapisy koncertów nie były wcześniej upubliczniane – dzięki uprzejmości artystów na stronie tak.torun.pl/TAKzostanwdomu zrobiliśmy to po raz pierwszy!

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

Skip to content