Edyta Geppert – recital

Opublikowano: 24 stycznia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

CKK Jordanki, 10.02.2018, g. 17:00


Już 10 lutego w Centrum Kulturlano-Kongresowym Jordanki wystąpi niezwykła artystka, Edyta Geppert, która wielokrotnie czarowała już takimi hitami jak „Och życie, kocham Cię nad życie”, „Jaka róża, taki cierń” czy „Nie żałuję”.

Piosenkarka znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami.

Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. „Och życie, kocham Cię nad życie”, „Jaka róża, taki cierń” czy „Nie żałuję” – to jedne z wielu najbardziej znanych utworów artystki. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Edyta Geppert – śpiew

Piotr Matuszczyk – fortepian

Jerzy Szarecki – trąbka

Piotr Loretz – scenariusz i reżyseria

Recenzje Widzów:

„Cudowny, klimatyczny i wzruszający koncert. Poruszające interpretacje, ogromna kultura i klasa Pani Edyty i jej męża! Dziękuję, dziękuję, dziękuję!” (Johannaz)

„Dziękuję Pani Edyto.Piękne przeżycie.Wspaniały koncert” (Gość)

   „Generalnie bilety kupiłam na prezent i dawno nie widziałam tak zadowolonych obdarowanych, zdecydowanie polecam.” (Karolka)

Bilety w cenie: 75 i 95 zł
dostępne:

[fot. materiały organizatora]

Skip to content